На проросійському Форумі «Люди миру» від УПЦ МП воїнів ЗСУ звинуватили у мародерстві

На форумі "Люди миру" в Свято-Успенській Святогірській лаврі УПЦ МП у Донецькій області українських військових звинуватили в мародерстві під час визволення Донбасу.

Про це повідомляє сайт Вої.

Із такою промовою виступила одна з речниць, заявивши, що ЗСУ звільнили їх від усього. На фрагмент виступу звернув увагу офіцер ЗС, полковник Анатолій Штефан (Штірліц), опублікувавши відповідний пост у Telegram.

"Ми всі говоримо, що нас звільнили від усього. Мені було, знаєте, дуже прикро, українською сказати, дивитися: коли звільнявся дім, туди заходив український солдат і виносили все", - сказала жінка.

Вона стверджує, що на шевроні військового нібито бачила напис рабовласник.

Жінка додала, що хоче миру, а також повернутися в свій будинок, якого її позбавили.
"Якщо так подобається нас звільняти, або, як вони кажуть, звільняти Україну, нехай кожен зайде в свій, свій (!) будинок, викопає окоп, сяде з автоматом і звільняє нашу Україну", - сказала прихожанка.

"Дайте мені жити в своєму домі. Я нікого не чіпала, ми ні з ким не воювали. Ми тільки хочемо миру", - підсумувала вона.

Зазначимо, проведення Міжнародного громадського форуму Люди миру ініціювала УПЦ МП. Він відбувся 21 вересня в Успенській Святогірській лаврі з метою розробки і реалізації програмних дій із припинення конфлікту, відновлення мирного життя на Донбасі та сході України, сказано на сайті Лаври.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що напередодні місцевих виборів спостерігається активізація окремих релігійних структур як інструментів антиукраїнської діяльності.

Окреслюючи ризики та загрози, пов’язані з процесом підготовки та проведення виборів до місцевих рад, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року Данілов вказав, що одним із дієвих інструментів російської гібридної війни проти України є використання релігійних структур у форматі проведення різноманітних "конференцій", "круглих столів", "міжнародних форумів", "хресних ходів" тощо.

Мета таких заходів – просування ідей так званого "руського миру", виправдання російської агресії проти України, просування антиукраїнських тез російської пропаганди".