На Раді єпископів Львова обговорили взаємодію з містом в умовах загрози російської агресії

15.02.2022, 10:20
Держава
На Раді єпископів Львова обговорили взаємодію з містом в умовах загрози російської агресії - фото 1
Міська влада Львова співпрацює з релігійним середовищем міста задля координації дій у випадку російської агресії проти України. Сьогодні відбулась спільна нарада міського голови Андрія Садового з Радою єпископів Львова.

Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

Під час зустрічі обговорили питання практичної взаємодії з церквами на рівні міста щодо:

  • можливості церков прийняти внутрішньопереміщених осіб та подбати про них, в т.ч. на території храмів;
  • можливості використання підвалів церков як укриття;
  • проведення навчання для духовенства щодо надання домедичної допомоги;
 

«Потрібно бути готовим до будь-якого розвитку подій. Львів має залишатися безпечним містом, і для цього необхідна всестороння допомога Церкви: і молитвою, і ресурсами», - наголосив міський голова Андрій Садовий.

За повідомленням ЛМР, ініціатива міської влади була з розумінням сприйнята єпископами.

«З огляду на теперішні події маємо бути єдині у помислах і думках, щоб зупинити дух війни. Маємо виборювати суспільство свободи на різних фронтах», - зазначив митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій (Рудюк).

Єпископи заявили, що за необхідності готові приймати людей у храмах і укриттях. Також вони відзначили про важливість надії та спокою в громаді та неприпустимість поширення панічних настроїв.

«Постійна молитва - це наша дієва зброя. Маємо бути разом з нашими парафіянами постійно, і щоб вони знали, де можна знайти священика, в разі відсутності телефонного зв’язку. Разом, в єдності, з Божою поміччю, зможемо пережити цей непростий час», - додав єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Володимир (Груца).