На реставрацію пам’ятника Володимиру Великому виділять з місцевого бюджету 1,2 млн гривень

11.06.2021, 10:24
Культура
На реставрацію пам’ятника Володимиру Великому виділять з місцевого бюджету 1,2 млн гривень - фото 1
Депутат Київради, голова Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайло Терентьєв повідомив, що пам’ятку монументального мистецтва національного значення «Пам’ятник князю Володимиру» відреставрують за гроші, отримані від продажу земельних ділянок під нерухомим майном, а також від проведення аукціонів та експертної грошової оцінки.

Про це повідомляє Київ Media.

Також на реставрацію пам’ятки буде виділено додаткових 1,2 млн грн надходжень до місцевого бюджету.

«Пам’ятник потребує реставрації. Департамент охорони культурної спадщини планує завершити роботи з відновлення візитівки Києва до 2023 року», – зазначив Михайло Терентьєв.

За його словами, міська влада на чолі з мером міста Віталієм Кличком всіляко підтримує збереження, охорону та забезпечення належного стану історичних пам’яток у Києві.

Пам’ятник Володимиру Великому – найстаріший скульптурний пам’ятник Києва, споруджений у 1853 році у стилі неовізантизм. Один із символів міста. Розташований на нижній терасі Володимирської гірки. Архітектурна домінанта Дніпрових круч правобережної частини Києва.

У радянські часи пам’ятник став одним із небагатьох монументів, споруджених до 1917 року, яким вдалося уціліти. Проте з нього намагалися збити всі прикраси релігійного змісту. Через це у 1953—1954 роках (до 100-річного ювілею) пам’ятці знадобилася реставрація. Після неї пам’ятник не чіпали.