Created with Sketch.

На Рівненщині ініціюють процедуру повернення в Україну Нобельського Євангелія

02.04.2019, 11:17

Голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук звернувся з листом до міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з проханням клопотати перед керівництвом Республіки Литви щодо можливості повернення на Рівненщину стародавньої пам’ятки книжного мистецтва – Нобельського Євангелія.

Голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук звернувся з листом до міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з проханням клопотати перед керівництвом Республіки Литви щодо можливості повернення на Рівненщину стародавньої пам’ятки книжного мистецтва – Нобельського Євангелія.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі Рівненської обласної ради.

Цей артефакт вважається найдавнішою писемною пам’яткою українського Полісся і, як стверджують дослідники, на 41 рік старший відомого Пересопницького Євангелія. Єдиний відреставрований екземпляр сьогодні перебуває у бібліотеці Академії наук Литви у Вільнюсі.

Створена ж книга у селі Нобель (нині Зарічненського району) у 1520 році. Тож наступного 2020 року відзначатиме свій 500-літній ювілей.

«Голова обласної ради Олександр Данильчук вирішив звернутися до українських дипломатів з ініціативою до ювілейної дати повернути на Батьківщину стародавню книгу або ж дати можливість виготовити її копію. Олександр Данильчук переконаний, що повернення до України Нобельського Євангелія або ж його копії стане знаковою подією українського національно-культурного відродження», – зазначає прес-служба Рівненської облради.

 

Читайте також
Суспільство У храмі Одеси, який перейшов до ПЦУ, виявили ікони російських царів та символи «русского мира»
Сьогодні, 11:28
Світові Ватикан: Миряни не можуть виголошувати проповідь під час Служби Божої
Сьогодні, 10:58
Світові У Москві заарештували колишнього муфтія Карелії
Сьогодні, 10:29
Культура У Києво-Печерській лаврі завершили консервацію даху Успенського собору
Сьогодні, 10:10