На Рівненщині представники УПЦ (МП) поставили сигналізацію в храмі, аби його не захопили вірні Київського Патріархату
Громада УПЦ (МП) 6 листопада, напередодні поминальної суботи, відчинила опечатану церкву в селі Дуліби Гощанського району, на Рівненщині. На їх переконання, опечатавши храм, за який іде боротьба представників УПЦ (МП) і УПЦ КП, сільська голова Леся Мирончук перевищила свої службові обов’язки.
Громада УПЦ (МП) 6 листопада, напередодні поминальної суботи, відчинила опечатану церкву в селі Дуліби Гощанського району, на Рівненщині. На їх переконання, опечатавши храм, за який іде боротьба представників УПЦ (МП) і УПЦ КП, сільська голова Леся Мирончук перевищила свої службові обов’язки.
Про це інформує ERVE.UA з посиланням на сайт Рівненської єпархії УПЦ (МП).
«Сільська голова опечатала місцеву церкву і тим самим перешкодила релігійній громаді Української Православної Церкви здійснювати богослужіння», — йдеться у повідомленні єпархії УПЦ (МП).
Як повідомили РІСУ місцеві мешканці, храм було опечатано 4 жовтня за розпорядженням з райдержадміністрації у зв’язку з міжконфесійним конфліктом за приміщення. Опечатала храм сільський голова в присутності заступника начальника райвідділу міліції. Представників обох громад попередили про відповідальність за спробу незаконного проникнення у храм.
Проте 6 листопада група священнослужителів Гощанського благочиння і парафіяни УПЦ (МП) зірвали печатки і увійшли до храму. Як твердять очевидці, процесом керував о. Віталій з Острога. Вони також розповіли, що хоча дощу не було, учасники ховалися під парасолями. Можливо, для того, щоби їх не зафіксували фото і відеокамери. Після цього приміщення храму взяла під контроль Державна служба охорони і поставила сигналізацію.
В УПЦ КП обурені цією подією. З цього приводу архиєпископ Рівненський УПЦ КП Іларіон сьогодні планує зустрітися з керівництвом області. Як повідомив РІСУ благочинний Гощанського району УПЦ КП отець Анатолій, громада з Дуліб налаштована захищати своє право на користування храмом.
Конфлікт у Дулібах загострився через небажання частини селян чути, що у їх храмі моляться за Патріарха Московського. Тоді знову виникло питання зареєструвати громаду УПЦ КП. За словами місцевих мешканців, прихильники Київського Патріархату в селі були ще з 1992 р., проте громада не була зареєстрована раніше. Храм Різдва Богородиці використовувала існуюча з 1991 р. громада УПЦ (МП), проте, як засвідчив реєстратор, так і не оформила всі належні документи на споруду і землю, щоби вона стала її власністю. Тому храм перебуває на балансі міської ради.
Влітку 2015 року були скликані збори громади, на які з 143 дорослих мешканців прийшло 93 особи. Більшість підтримала ініціативу переходу до УПЦ КП, проти виступили лише 5 з присутніх. Після цього священик УПЦ (МП) почав ходити по селу і збирати список своїх парафіян, проте вірні УПЦ КП зібрали більшу кількість підписів.
22 вересня громада УПЦ КП отримала документи про її реєстрацію за адресою вул. Шевченка, 14 — де розташований храм Різдва Богородиці. А громада УПЦ (МП) змушена була виробляти нові документи про реєстрацію, оскільки попередні були втрачені. І вона була зареєстрована за адресою вул. Шевченка (без зазначення номера) після того, як вже була зареєстрована громада УПЦ КП.
Як розповів о. Анатолій, вірні УПЦ КП запропонували почергове використання храму, але на це не погодилися в УПЦ (МП). А після того, як храм було опечатано, обидві громади служили на подвір’ї біля храму у різний час. У той час в село часто приїздили паломники з УПЦ (МП), поширювали літературу проти УПЦ КП.
Після подій 6 листопада в громаді УПЦ КП налаштовані радикально захищати своє право на використання храму с. Дуліби.
Світлини зі сайту ERVE.UA