На Росії готуються канонізувати «праведного генералісимуса» Суворова

13 червня, 11:53
Світові
На Росії готуються канонізувати «праведного генералісимуса» Суворова - фото 1
В Москві 4 червня пройшла конференція «Духовна роль Суворова в минулому, теперішньому і майбутньому».Учасники заходу підтримали ініціативи з «загально-церковної прослави праведного воїна генералісимуса Олександра», а також закликали почати підготовку до святкування 300-річчя з дня його народження.

Про це повідомляє Релігія в Україні.

Як заявляє Патріархія.ру, «головні цілі конференції - максимально широке поширення духовної спадщини О.В. Суворова, ознайомлення громадськості з процесом народного і церковного шанування полководця, що активно розвивався за останні 20 років, а також ознайомлення з підсумками дворічної роботи Всеросійського суворовського руху з підготовки матеріалів для розгляду питання про канонізацію А.В. Суворова».

Нагадуємо, що вперше про можливу канонізацію Суворова заговорили в 2022 році. Ініціатором виступило Міністерство оборони РФ, яке звернулося з відповідним проханням до Патріарха Кирила. В серпні 2023 року синод РПЦ ухвалив рішення про «відновлення процесу підготовки» до канонізації.

За словами голови Синодального відділу із взаємодії зі Збройними Силами та правоохоронними органами митрополита Ставропольського і Невинномиського Кирила, питання про канонізацію Суворова передано до Комісії з канонізації РПЦ.

Історична довідка. Олександр Суворов - один із найвідоміших полководців Російської імперії, який воював проти Пруссії, Туреччини, Франції, Польщі, який придушував повстання Пугачова, генералісимус, граф Римникський, князь Італійський. Вважається, що він не програв жодної битви. Ім'я Суворова входило до офіційного «пантеону» героїв і в епоху правління Сталіна. У Польщі та інших країнах Європи Суворова звинувачували у жорстокості, зокрема, під час штурму в 1794 році передмістя Варшави - Праги, при якому загинули тисячі повстанців і мирних жителів.