На Росії хочуть канонізувати ліквідатора унії Йосипа Семашка

26 травня, 14:39
Світові
На Росії хочуть канонізувати ліквідатора унії Йосипа Семашка - фото 1
Ліквідатора унії Йосипа Семашка буде канонізовано. Сергія Страгородського, який «врятував Церкву», підписавши декларацію про лояльність радянській владі, — також.

Впевненість у цьому висловив функціонер Московської Патріархії Олександр Щипков на «наукових читаннях» у Гродненський державний університет, повідомляє Хрысціянская візія.

Спільного між Семашком і Страгородським не так багато. Але: кожен із них у відповідних історичних умовах реалізував проект підпорядкування Церкви державі. Незгодних держава зачистила, Йосип Семашко помер митрополитом Віленським, Сергій Страгородський — Патріархом Московським, і тепер в обох пропонується бачити святість.

«Наукові читання» були присвячені відкриттю погруддя Семашка на території Різдво-Богородичного монастиря — того самого, де настоятелькою є одіозна ігуменя Гавриїла. Акцію було організовано як захід регіонального рівня за участю посадових осіб режиму Лукашенка та представників Росії. На ній були присутні радник-посланник Посольства РФ Володимир Ваньке, голова Гродненського облвиконкому Володимир Каранік, голова Гродненського міськвиконкому Андрій Хмель, митрополит Мінський Веніамін та голови всіх православних єпархій, розташованих у межах Гродненської області: архиєпископ Новогрудський Гурій і архиєпископ Гродненський Антоній та єпископ Лідський Порфирій.

Митрополит Веніамін виступив із промовою, в якій вихваляв Семашко, «результатом праць якого стало відновлення міжконфесійного світу на білоруських землях».

Організаторами цих заходів були ігуменя Гавриїла та голова Синодальної історичної комісії БПЦ протоєрей Олександр Романчук. Останній під час «наукових читань» змусив зал відчути неповторну атмосферу ХІХ століття, називаючи Білорусь у традиціях Російської імперії «Західним краєм».

Пропагандистські наративи підтримав і проректор з наукової роботи Мінської духовної академії та семінарії Олександр Слєсарєв, який зв'язав у своїй доповіді державні інститути США та проекти білоруської автокефалії.