На сесії Сумської міськради не підтримали електронну петицію "Проти дискримінації УПЦ МП в Сумах"

На сесії Сумської міськради не підтримали електронну петицію "Проти дискримінації УПЦ МП в Сумах" - фото 1
На сесії Сумської міськради 17 листопада не підтримали електронну петицію "Проти дискримінації Української Православної Церкви в Сумах".

За підтримку петиції у першій редакції проголосували 6 депутатів. У другій — 14 народних обранців, інформує Суспільне.

Петицію опублікував Олександр Панов 5 квітня 2023 року

"Останнім часом ми стали свідками застосування агресивної риторики та пропаганди проти віруючих Української Православної Церкви в Сумах. Священиків та вірян, які є частиною нашої Сумської громади, громадянами України та жителями Сумщини, безпідставно називають "московськими", сіють розбрат, ворожнечу, ненависть за релігійною ознакою. Священики та віряни Української Православної Церкви в Сумах відомі своєю активною проукраїнською громадянською позицією, працюють на благо України, захищають її цілісність у лавах Збройних Сил, займаються благодійною діяльністю, у тому числі допомогою українським воїнам та територіальній обороні, а найголовніше – моляться за Україну, її владу, військо та народ, за перемогу й мир у нашій Державі", - йшлося в петиції.

Олександр Панов закликав "не вчиняти проти священиків та вірян Української Православної Церкви в Сумах будь-яких дискримінаційних дій, які б перешкоджали їхній діяльності та проведенню богослужінь, захистити законне право релігійних громад на володіння храмами, та відмовитися від агресивної риторики й пропаганди в їхню адресу".

У Єдиній системі місцевих петицій було зібрано 322 голоси з 250 необхідних.

Що відомо про УПЦ у Сумах

  • 26 квітня 2023 року депутати Сумської міськради проголосували за позбавлення УПЦ права користуватися землями громади.
  • За даними аналітичного ресурсу "Опендатабот", станом на 24 лютого 2022 року в Україні існувало 8 797 церков УПЦ (МП). З них 351 - у Сумській області.