У Кельні відбувся VIII Католицький саміт у справах біженців

03 травня, 15:30
Світові
У Кельні відбувся VIII Католицький саміт у справах біженців - фото 1
У Кельні (Німеччина) відбувся VIII Католицький саміт у справах біженців, участь у якому взяли близько 200 представників церковних структур, які опікуються вимушеними переселенцями у Європейському Союзі.

Про це повідомила прес-служба Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії.

УГКЦ з благословення екзарха Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії Богдана Дзюраха представляв о. Геннадій Аронович - душпастир українських громад у Кельні, Бонні та Кобленці.

Учасники саміту особливу увагу приділили темі війни в Україні, а відтак і супроводу людей, які були змушені покинути свої домівки через напад Росії та шукати прихистку у країнах Європи.
Архиєпископ Гамбурзький Стефан Гессе, торкаючись цієї теми, зазначив, що кожна людина, яка перебуває в небезпеці, має стати для нас центром Всесвіту, що конкретизується у забезпеченні її життєвонеобхідних потреб, зокрема духовних.

Представник Дикастерії служіння цілісному людському розвитку о. Фабіо Баджо окреслив церковні засади захисту біженців, сформульованих Папою Франциском: приймати, захищати, сприяти й інтегрувати.

Під час саміту о. Геннадій Аронович, поспілкувавшись із представниками різних церковних організацій, які опікуються біженцями, окреслив їм українську перспективу бачення війни в нашій державі та опіки вимушених мігрантів за кордоном, а також, з огляду на події останніх місяців, важливість захисту українців на території ЄС.

Допомога біженцям у цифрах

В опублікованій Німецькою єпископською конференцією статистиці щодо католицької допомоги біженцям за 2023 рік зазначається, що 27 (архи)єпархій, військове капеланство та організації церковної допомоги надали щонайменше 88 млн євро на допомогу біженцям, з яких 32,2 млн євро — на допомогу біженцям у Німеччині та 55,8 млн євро — на підтримку біженців за кордоном.

У 2023 році 5 775 штатних співробітників і близько 36 600 волонтерів працювали над наданням допомоги біженцям. Щонайменше 525 000 людей, які шукали захисту, були охоплені католицькою допомогою біженцям у Німеччині.

З 2014 по 2023 рік Католицька Церква зібрала загалом понад 1,1 млрд євро спеціальних фінансових ресурсів для допомоги біженцям у Німеччині та за кордоном.