На Софійській площі відбувся молебень за загиблими під Іловайськом
На Софійській площі у Києві пройшов молебень за загиблими під Іловайськом два роки тому українськими бійцями. Як передає кореспондент УНІАН, після виступів родичів загиблих відбувся молебень за здоров`я живих та за тими, хто загинув під Іловайськом.
Також родичі загиблих випустили в небо білі кульки як символ миру, надії та душі, яка летить до неба. На цих кульках вони написали слова, які хотіли б передати бійцям, які знаходяться у “війську господньому”.
За даними Інтерфакс-Україна, на заході були присутні близько сотні матерів і вдів загиблих військових, бійців добровольчих батальйонів, активістів.
29 серпня учасники акцію планують провести акцію під Генпрокуратурою та сподіваються на зустріч з генпрокурором Юрієм Луценко, щоб дізнатися про хід розслідування справи "Іловайської трагедії", формування обвинувальних актів та направлення справи до суду.
Як повідомило Hromadske.ua, до річниці виходу українських військових з Іловайського котла розмістили виставку "Блокпост пам'яті".
"Це речі загиблих хлопців, частина їх була зібрана безпосередньо на полі бою в Іловайську і під Іловайськом. Кожна гільза, яка тут виставлена - позначає населений пункт, який проходили наші хлопці, виходячи так званим "зеленим коридором", - зазначив організатор виставки Павло Нетьосов.
Перед Михайлівським собором волонтери із сухих соняхів зробили невеликий коридор - як нагадування шляху, який пройшли військові під час виходу з "котла".
Наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Українські військові зазнали значних втрат. За офіційними даними, загинули 366 українських військових, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 зникли безвісти.
Військовий прокурор Анатолій Матіос відмовився називати конкретні прізвища і заявив, що головною причиною "Іловайської трагедії" стало вторгнення на територію України понад 3,5 тисяч військовослужбовців регулярної армії РФ без оголошення війни.
За попереднім звітом ТСК, до трагедії під Іловайськ привели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу Віктора Муженка напередодні, а також те, що президент не ініціював введення воєнного стану. Про це інформує Українська правда.