• Головна
  • Теми
  • На святкуванні Дня хрещення Київської Русі Патріарх Філарет відповів на критику щодо «українських розкольників»...

На святкуванні Дня хрещення Київської Русі Патріарх Філарет відповів на критику щодо «українських розкольників»

28.07.2010, 15:29
На святкуванні Дня хрещення Київської Русі Патріарх Філарет відповів на критику щодо «українських розкольників» - фото 1
У Києві сьогодні відбувся Хресний хід УПЦ КП, який завершився молебнем біля пам’ятника Св. Володимиру. Хресний хід на третину складався із священиків. Партійна символіка була відсутня, лише одна людина несла прапор «За Україну» Кириленка і було одне гасло «Геть московського попа-колонізатора!».

exklusiv.gifHoda-KP.jpgУ Києві сьогодні відбувся Хресний хід УПЦ КП з нагоди 1022-річниці хрещення Київської Руси-України, який завершився молебнем біля пам’ятника Св. Володимиру. Хресний хід на третину складався із священиків. Партійна символіка була практично відсутня, лише одна людина несла прапор «За Україну» Кириленка і було одне гасло «Геть московського попа-колонізатора!». В урочистостях взяли участях близько 5 тис. осіб.

Як повідомив РІСУ Юрій Чорноморець, більшість гасел були про підтримку УПЦ КП як помісної Церкви України. У своїй проповіді на молебні Патріарх Філарет пояснив, що сьогоднішнє свято не лише церковне, але й державне. Причина цьому, за словами Патріарха, що 1022 роки тому наша країна стала частиною європейського християнського суспільства. Цей вибір визначив долю нашої країни, яка і сьогодні намагається бути частиною Європи.

cerkov_kp-2010_2.jpg

У проповіді Патріарх Філарет в цілому утримався від полемічних випадів проти месиджів Патріарха Кирила. Водночас він попередив своїх вірних про природу спокуси, яка міститься у заклику повернутися до єдиної святої соборної та апостольської Церкви. Така спокуса, за словами Глави УПЦ КП, є обманом. А саме, обманом є обожнення єдності із Московським Патріархатом. Ще більшим обманом є проповідь «Русского мира», до якого мають належати вірні України. Патріарх Філарет нагадав, що святий Володимир вибрав християнство як правду, відрікшись від обману ідолопоклонства. УПЦ КП, як зазначив першоєрарх, є частиною вселенської православної Церкви, тому всі розмови про повернення – це спроба завести на шлях омани.

За словами Патріарха Філарета, треба жити правдою, а не оманою. І тоді Бог допоможе і спасе тих, хто живуть правдою. Не патріарх, не єпископи і священики спасають, а Бог. «І нехай св. князь Володимир допоможе відродити в Україні правду!», – завершив свою проповідь під час Хресної ходи Предстоятель УПЦ КП.

(Друга світлина - http://delo.ua/)