На Вінничині фермер відновлює старовинну козацьку церкву

25.10.2016, 15:37
На Вінничині фермер відновлює старовинну козацьку церкву - фото 1
Козацьку дерев'яну церкву XVIII століття у селі Мала Ростівка Вінницької області взявся відновлювати місцевий фермер. За попередніми підрахунками, потрібно близько трьох мільйонів гривень.

pokrovska-tserkva-.jpg-dd.jpgКозацьку дерев'яну церкву XVIII століття у селі Мала Ростівка Вінницької області взявся відновлювати місцевий фермер. За попередніми підрахунками, потрібно близько трьох мільйонів гривень, повідомляє Vlasno.info.

У селі проживає кілька сотень людей, однак немає храму — віряни ходять за два кілометри до сусіднього Чагова. Але у Малій Ростівці таки є культова споруда, однак у аварійному стані — Покровська церква. Це козацький храм, зведений у XVIII столітті. Зараз дах провалився, бані зруйновані, але стіни ще міцні.

– Хотіли побудувати нову, це обійшлося би дешевше, але вирішили таки відновити традиційне та українське, – розповідає місцевий фермер Микола Мотузюк. – Станом на сьогодні вже підняли та вирівняли фундамент, зробили покриття із єврорубероїду. Наразі працюємо над підлогою, вона теж має бути дерев'яною — для збереження акустики. У майбутньому – встановлення куполів та хрестів, вже замовили двері та дерев'яні вікна для храму, важливими залишаються і внутрішні роботи — фресками розпишуть приблизно 140 квадратних метрів інтер'єру храму. Дах та підлога — із сосни, стіни — із дуба.

– Моя бабуся мешкає у сусідньому селі. Відвідуючи її, ми завжди проходимо через Малу Ростівку, – згадує вінничанка Вікторія. – Змалечку ця церква приваблювала мене: здавалася якоюсь незвичайною, навіть містичною. Дуже прикро було, що вона помалу руйнується. Я справді щаслива, що її врешті реставрують. А якщо у ній проводитимуть Богослужіння — буде взагалі чудово, адже як мінімум у двох селах – Великій та Малій Ростівці немає церков. У ще невідреставрованому храмі вже провели дві служби, священик Української Православної Церкви Київського Патріархату приїздить із Чагова. На Покрову до ще не оновленого храму прийшло, за словами мецената, більше сотні селян.