На Волині нові переходи від УПЦ МП до ПЦУ

На Волині нові переходи від УПЦ МП до ПЦУ - фото 1
Релігійна громада Свято-Покровської церкви села Городині на Рожищенщині вирішила приєднатися до Православної Церкви України. Відбувся також перехід в с. Лудин Устилузької громади. Всього за 7-8 травня лави УПЦ МП залишили 7 громад.

7 травня релігійна громада села Лудин Устилузької громади більшістю голосів проголосували за зміну підлеглості 420-літньої Свято-Миколаївської церкви з УПЦ МП на ПЦУ.

За рішення про «звільнення від московського ярма» проголосували 108 осіб, зі 131 зареєстрованого парафіянина.

Попри розмови та вмовляння, священник старовинного храму отець Сергій Дунець не підтримав своїх парафіян та залишився вірним УПЦ МП.

«На зборах дали можливість висловитися і старому священику, також виступив і священник із сусіднього села Рогожани отець Микола Гнідець від імені Володимир-Волинської єпархії ПЦУ, просив отця Сергія перейти разом з громадою, але той відмовився», – розповіла секретар зборів Лариса Шараванська.

Вона зазначила, що колишній священик не висловлював радикальних думок, але й перейти до ПЦУ не захотів.

Володимир-Волинська єпархія ПЦУ має представити релігійній громаді нового священика та передати йому ключі від старовинного храму.

«Все старалися зробити згідно з чинним законодавством. З цим затягувати не будемо і уже в понеділок плануємо завезти документи в єпархію», – розповіла Лариса Шараванська.

Єпископ Матфей 9 травня зустрівся у приміщенні єпархіального управління з парафіянами Свято-Миколаївського храму.

Під час зустрічі представники релігійної громади написали прохання, на ім'я єпископа Матфея, щоб прийняти їх у клір Володимир-Волинської єпархії Православної Церкви України, йдеться на сторінці єпархії у фейсбуці.

Архиєрей задовольнив прохання парафіян.

Парафія села Городині стала четвертою на теренах Рожищенського краю з числа тих, хто прийняв рішення покинути московський патріархат після повномасштабної війни росії, що розпочалась 24 лютого. Раніше аналогічні рішення прийняли, у Лукові, Дубищі та Вічинях.

У селі Городище Луцького району парафіяни Свято-Миколаївського храму УПЦ МП перейшла в лоно ПЦУ. Про це ВолиньUA поінформували мешканці села.

7 травня, на зборах громади жителі Городища одноголосно підтримали вихід з УПЦ Московського патріархату і перехід до ПЦУ. Однак священник залишився вірним УПЦ МП.

Храм у с. Баїв зведений ще в 1875 році. Кажуть, тут при будівництві на зрубі бачили лик самої Діви Марії.  - фото 92843
Храм у с. Баїв зведений ще в 1875 році. Кажуть, тут при будівництві на зрубі бачили лик самої Діви Марії.

 

У сусідньому селі Баїв Луцького району 8 травня відбулися збори парафіян храму Успіння Пресвятої Богородиці. Тут останні 40 років настоятелем був Василь Левковець.

Напередодні збиралися підписи за перехід до ПЦУ, а на зборах мали прийняти рішення, — повідомляє Перший соціальний.

У результати збори перетворилися у словесну перепалку сторін, яка все ж завершилася голосуванням: перехід в ПЦУ підтримало 156 людей, проти – 60.

Голосування у с. Баїв - фото 92842
Голосування у с. Баїв

 

У селі Пальче 8 травня люди вирішили, що у них не повинно бути церкви, яка діє під юрисдикцією Москви та РПЦ. Просто з церковного двору вони телефонували настоятелеві храму о. Петрові Муляру. Староста села інформував його про збори раніше, завчасно. Напередодні у селі зібрали 153 підписи тих, хто за перехід церкви та вірян у ПЦУ.

Отець Петро Муляр служить у цьому селі вже не один рік. Його син, Олександр Муляр, – один із тих священиків, які просто зараз, в Росії, агітують росіян іти вбивати українців, бо є Алєксієм, єпископом Саянскім та Ніжнєудінскім в РПЦ, йдеться у повідмоленні t1.ua.

На Волині нові переходи від УПЦ МП до ПЦУ - фото 92813

8 травня відбулися збори і громади села Щурин, де досі діяв Свято-Михайлівський храм УПЦ. На зборах прийнято рішення про приєднання до Православної церкви України. На збори прийшло 218 людей. За приєднання до ПЦУ як єдиної помісної церкви в Україні проголосували 149, проти 54, утримались 15. Тобто дві третини голосів дало громаді можливість змінити підпорядкування храму, — повідомляє "Наш край".

Ще одна громада Волині вирішила приєднатися до Православної Церкви України. Рішення у мешканців села Вічині, що у Доросинівській громаді Луцького району, назрівало вже давно, і його підтримували майже усі. Щоправда, не священик. Тож вирішили не відтягувати і змінити підпорядкування без нього, поки він садив картоплю, інформує 12kanal.com.

Свою церкву у своїй країні підтримують майже всі мешканці цього села. Напередодні опитували кожного. Майже дві сотні людей перехід підтримали і лише двадцять від голосування утрималися. Тож рішення прийняли майже одноголосно і навіть без священника. На зборах 137 парафіян підтримали перехід церкви до ПЦУ.

Свято-Покровська церква села Озеро Луцького району перейшла до Православної Церкви України. За це рішення жителі села проголосували на зборах громади 8 травня, повідомляє Район.Ківерці.

Ініціативна група села винесла на голосування питання про перехід Свято-Покровської громади села Озеро до ПЦУ та заборону на території села Озера діяльності УПЦ Московського патріархату.

На зборах проголосували 162 людини. З них 161 проголосувала за, утрималась – одна людина.