На Житомирщині селяни вирішили перейти до ПЦУ, священик — проти

На Житомирщині селяни вирішили перейти до ПЦУ, священик — проти - фото 1
Одноголосно 20 квітня проголосували жителі сіл Луківського старостинського округу за перехід громади під юрисдикцію Православної Церкви України. На зборах у с. Буки виступив секретар міської ради Василь Майстренко та староста Луківського старостинського округу Іван Венглівський. Вони повідомили про відповідне рішення міської ради та запитали, якої думки власне жителі.

Слово також було надано отцю Іонокію, настоятелю місцевого храму св. Дмитрія. На жаль, він категорично відмовився від переходу та закликав усіх «не чинити беззаконня».

На Житомирщині селяни вирішили перейти до ПЦУ, священик — проти - фото 91793

"Не стали для настоятеля й аргументи «батюшка, ми ж давно з вами, переходьте», «ми хочемо чути у храмі українську мову». Ну а нинішні трагічні події у державі отець аргументував тим, що зі свого боку «допустив війну, бо слабо молився». Насамкінець священник відмовився відкрити церкву, аби перевірити у якому стані там майно", — повідомляють на фейсбук-сторінці Малинської міськради.

Натомість віряни в один голос заявляли про те, що підтримають і державу, і армію, і своїх постраждалих співвітчизників, яких тут – чимало.

На Житомирщині селяни вирішили перейти до ПЦУ, священик — проти - фото 91794

Схід сельчан закінчився збором підписів про бажання переходу вірян до ПЦУ.

Після відмови настоятеля відкрити церкву, вони власноруч повісили на ній замок.