Національне меморіальне кладовище планують створити на Київщині

11.03.2021, 10:20
Держава
Національне меморіальне кладовище планують створити на Київщині - фото 1
Нещодавно депутати Верховної Ради підтримали урядовий законопроект щодо створення Національного військового меморіального кладовища в Київській області.

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина".

На цвинтарі почесно ховатимуть та здійснюватимуть перепоховання борців за незалежність України у XX столітті, військовослужбовців, які віддали своє життя у нинішній війні проти російських загарбників, людей з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Оскільки кладовище належатиме до державної власності, його неможливо буде приватизувати чи здати в оренду.

На Національному військовому меморіальному кладовищі не можуть бути поховані керівники комуністичної партії (посади секретаря районного комітету і вище) та вищих органів влади СРСР, УРСР, інших союзних республік, а також колишні співробітники КДБ. Однак обмеження не стосуються людей, які брали участь у війні за Україну на Донбасі.

Це буде архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці у Київській області. Слід додати, що подібні військові кладовища існують в США (Арлінгтонський цвинтар), Канаді, Франції та Польщі.

Будівництво, утримання та охорона території цвинтаря відбуватиметься коштом держбюджету. Також держава покриватиме витрати на поховання. Повний обсяг необхідного фінансування на будівництво та утримання меморіального комплексу, буде розраховано після затвердження місця його розташування.