Найкращі медики України отримають Орден та медаль Святого Пантелеймона

04 серпня, 13:28
Суспільство
Найкращі медики України отримають Орден та медаль Святого Пантелеймона - фото 1
У понеділок, 9 серпня, імена найкращих медиків стануть відомі на усю країну. Уже визначено четвірки фіналістів в 11 номінаціях. Вони отримають «Орден Святого Пантелеймона» та «Медаль Святого Пантелеймона».

Про це повідомили на сторінці Ордену Святого Пантелеймона у Фейсбук.

Загалом у першому етапі конкурсу взяли участь близько 450 претендентів з різних областей України, з яких 189 пройшли в ІІ етап конкурсу. Відтак у кожній з 11 номінацій обрали чотирьох найкращих і передали їх кандидатури на розгляд Поважній Раді для голосування. Імена переможців стануть відомі 9 серпня, в день святого Пантелеймона.

Орден Святого Пантелеймона отримають переможці в номінаціях: «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров'я», «Взірець служіння суспільству». «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров'я». Цього року вперше введено дві нові номінації – «Найкращий управлінець в галузі охорони здоров’я» і «Найкращий колектив закладу охорони здоров'я».

Відзнака має тривалу історію. У 2009 р. Міністерство охорони здоров’я запровадило в Україні заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка вручалася тим, хто має видатні особисті заслуги та сприяє розвитку галузі охорони здоров’я та медичної науки, в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності, а також за інші здобутки на ниві охорони фізичного та духовного здоров’я населення. Відзнака була погоджена та благословенна Предстоятелями трьох найбільших християнських Церков України.

Вона є найвищою громадською нагородою для медиків за професіоналізм і милосердя в Україні. Її ще називають «Оскаром» у медицині.