Created with Sketch.

Наймолодше в УГКЦ монаше місійне згромадження Апостола Андрія відзначає 25-річчя

14.12.2022, 10:15

Ювілейні Літургії та молебені з нагоди свята в домі згромадження Апостола Андрія в Івано-Франківську відбулися 12-13 грудня. Архиєрейську Літургію 12 грудня очолили митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин і єпископ Чернівецької єпархії УГКЦ Йосафат Мощич.

Володимир Вій«Саме 25 років тому, 30 листопада 1997 року, єпископ Івано-Франківської єпархії УГКЦ Софрон Дмитерко підписав Декрет про утворення при цій єпархії Місійного згромадження св. Апостола Андрія, - розповідає настоятель дому в м. Івано-Франківську отець Микола Мимка. – Отже, розпочало своє життя одне з наймолодших згромаджень нашої Греко-Католицької Церкви. Першим генеральним настоятелем його став отець Іриней Маріуш Михалік. Приймав нові покликання і з часом було відкрито три монаші доми – в Івано- Франківську, Тисмениці і в Заріччі, на Надвірнянщині».

Отець Маріуш Михалік за походженням – наполовину українець (мама українка), а тато поляк. Навчався отець в Івано-Франківській духовній семінарії. Тоді ж задумав створити монаше згромадження. Дім для нього в Івано-Франківську вдалося придбати в польської родини, яка залишила Україну. Житловий будинок реконструювали і розбудували протягом декількох років. Спорудили церкву, яка є найменшою церквою в місті, але має чимало своїх парафіян. У храмі зберігаються цінні реліквії – мощі Апостола Андрія і чудотворна ікона Богородиці «Джерело милосердя», датована 18 століттям. Мощі - з Риму. Подарував їх митрополит Володимир Війтишин. А історія ікони дуже оригінальна – отець андріанець і місіонер Григорій Джала перебував з реколекціями в одному селі. Там він зацікавився церквою, дзвіницею, де на горищі звернув увагу на якусь чорну дошку в рамці. Придивився уважно і помітив фрагменти фарби. Забравши бруд, побачив образ Богородиці і корону маленького Ісуса. Далі - попросив цю ікону в пароха церкви і привіз її до Івано- Франківська.

Згодом отець Григорій звернувся до місцевих фахівців з майстерні відомого реставратора Валерія Твердохліба при обласному Краєзнавчому музеї з пропозицією відновити святиню. Власне, перше своєрідне свідчення чуда від ікони Богородиці отримали якраз реставратори бо, коли працювали, відчули достатньо впізнаваний запах квітів і ладану в майстерні.

При освяченні ікону назвали «Джерело милосердя» - саме така думка прийшла отцеві Григорію, який її приніс до монастиря. Далі - з’являлися нові свідчення чудес і зцілень біля цієї ікони – після дев’яти років подружнього життя в одній родині народилася дитина -донечка. Хтось залишив біля ікони обручку в папірці з подякою за вислухані прохання. Одна жінка, через молитви іншої, зцілилася від онкології. І такі свідчення непоодинокі.
Зараз в Івано-Франківську в монашому домі андріанців є троє ченців.

Генеральний настоятель - отець Маріуш Михалік в Польщі здобуває освіту для отримання вищих духовних ступенів. В інших домах ченців теж небагато. Один з отців згромадження андріанців служить на Одещині в греко-католицькій парафії.

Свого часу тут починав свій духовний шлях єпископ Чернівецької єпархіїі УГКЦ Йосафат Мощич, який належить до цього згромадження.

Читайте також
Католики Упокоївся в Бозі владика УГКЦ Степан Хміляр
14 грудня, 10:27
Католики Глава УГКЦ зустрівся з новою управою Згромадження сестер святого Йосифа
14 грудня, 17:26
Католики У Тернополі відкрили виставку до 35-річчя виходу УГКЦ з підпілля
14 грудня, 09:48
Католики Цього дня, 140 років тому, священик УГКЦ відслужив перше Богослужіння у США
14 грудня, 11:18