Нам байдуже, вживатиме якісь дії Александрійський Патріархат чи ні, - африканський екзарх РПЦ

02 січня, 12:06
Світові
Нам байдуже, вживатиме якісь дії Александрійський Патріархат чи ні, - африканський екзарх РПЦ - фото 1
Постанова Священного Синоду Російської Православної Церкви про утворення Патріаршого Екзархату в Африці не матиме зворотної сили. Які дії вчинить у зв'язку із цим Александрійський Патріархат – РПЦ байдуже.

Про це сказав Патріарший екзарх Африки митрополит Клінський Леонід у коментарях російским ЗМІ, повідомляє Православная жизнь.

«Звичайно, ми не звернемо, ми не звернемо вже нізвідки. Туди, куди ми заходимо, ми звідти виходити не будемо. <…> На африканському напрямку жодних відходів назад не буде, ми тільки зміцнюватимемося і розширюватимемося», – сказав митрополит Леонід, коментуючи плани Екзархату.

На запитання, чи варто побоюватися якоїсь протидії з боку Александрійського Патріархату в Африці, архиєрей відповів, що для Російської Церкви «зараз це питання не є актуальним».

«Після визнання розкольницької організації "Православна Церква України" Предстоятелем Александрійської Православної Церкви (АПЦ) Патріархом Феодором, який публічно виражав у минулому підтримку канонічному православ'ю в Україні та особисто Митрополиту Онуфрію і запевняв, що "Українська Церква належить Російській Церкві і Патріарх -- Патріарх Московський", нам байдуже, чи вживатимуться якісь дії з боку Александрійського Патріархату. Але діалогове вікно ми ніколи не закриваємо, і якщо священноначаліє АПЦ визнає свою помилку і принесе покаяння, ми будемо готові про щось говорити», – сказав митрополит Леонід.

«Утворення Патріаршого Екзархату Африки – подія без перебільшення історична, і завдання стоять відповідні: насамперед це духовне окормлення віруючих, а також водночас широкий спектр напрямків – від гуманітарної місії та забезпечення наших братів і сестер в Африці елементарними побутовими умовами та інфраструктурою, необхідною медичною допомогою до захисту прав християн на континенті», – наголосив митрополит Леонід.

Він уточнив, що в першу чергу необхідно забезпечити духовенство всім необхідним для звершення Богослужінь: начинням, облаченням, сосудами, літературою рідною для віруючих мовою.

«У пріоритеті соціальна робота: в умовах загрози поширення коронавірусної інфекції, що зберігається, очікується направлення партії вакцин для населення», – додав митрополит Леонід.

Нагадаємо, Синод РПЦ, який відбувся 29 грудня у московському Свято-Даниловому монастир під головуванням Патріарха Кирила (Гундяєва), прийняв без відпускних грамот до своєї юрисдикції 102 кліриків Александрійського Патріархату з 8 африканських держав.

Для новоприйнятих кліриків утворено патріарший екзархат Африки у складі Північно-Африканської та Південно-Африканської єпархій.

При цьому Синод РПЦ не визнав Александрійський Патріархат таким, що припинив своє існування, однак створив на його території "паралельні" структури.

Зі свого боку, сстародавній Александрійський Патріархат висловив глибоку скорботу щодо синодальних рішень Російського [Московського] Патріархату про заснування Екзархату та обмеження споконвічної юрисдикції Церкви Александрії.