Нардепи заблокували парламентську трибуну й вимагають розгляду "заборони" УПЦ МП

23 липня, 13:30
Держава
Нардепи заблокували парламентську трибуну й вимагають розгляду "заборони" УПЦ МП - фото 1
Народні депутати опозиційних фракцій та деякі представники "Слуги народу" заблокували парламентську трибуну. Вони вимагають включити до порядку денного законопроект про заборону пов'язаних із Росією релігійних організацій.

Трансляцію вів нардеп Олексій Гончаренко, передає LB.ua.

Ярослав Железняк ("Голос") повідомив, що подальші засідання Ради поки що скасували. Блокування трибуни почалося під час оголошеної перерви, додав Гончаренко.

У блокуванні взяли участь "слуги" Євгенія Кравчук та Микита Потураєв, який очолює профільний комітет.
Законопроект про заборону релігійних організацій, пов'язаних з країною-агресором, в першому читанні ухвалили ще в жовтні.

В другому читанні документ розраховували ухвалити до річниці повномасштабного вторгнення Росії, але не вдалося.

У травні після блокування трибуни нардепи домовилися, що в червні вони розглянуть законопроект про заборону УПЦ МП в другому читанні. Однак депутати не впевнені, що в залі вистачить голосів, тож перед внесенням до порядку денного вирішили зібрати підписи на підтримку цієї заборони. На погоджувальній раді була домовленість не створювати єдиний список для збору підписів за розгляд законопроекту. Спершу фракції збирали підписи окремо, а потім їх мали об'єднати в один список – аби було розуміння, чи вистачить у залі голосів.

Станом на 26 червня понад 140 парламентарів не поставили підписи на підтримку заборони УПЦ МП. У повному складі поставили підписи на підтримку законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій" (№8371) представники фракції "Європейська Солідарність" та "Голос".

Серед тих, хто відмовився ставити підписи, близько 90 депутатів – від "Слуги народу". Від "Батьківщини" не підтримали двоє. Від "Платформи за життя і мир" (колишня ОПЗЖ) підтримав лише один депутат.

Станом на 21 липня, понад 60 депутатів від партії “Слуга народу” досі не поставили підписи на підтримку законопроекту щодо заборони УПЦ МП та не мають наміру підтримувати його у другому читанні. Ще понад 30 “слуг” досі вагаються, чи підтримувати заборону УПЦ МП.