Настоятель єзуїтів в Україні призначений ректором Папського Східного Інституту
25 серпня 2015 року в Римі відбулось призначення нового ректора Папського Східного Інституту (Pontificium Institutum Orientale). Ним став настоятель єзуїтів в Україні – о. Давид Назар, ТІ. Він змінив на цій посаді о. Саміра Халіл Саміра, ТІ.
В ексклюзивному коментарі РІСУ о. Давид Назар зазначив: «Я з радістю прийняв це призначення, для мене це нове служіння є дуже цікавим. Це важлива праця для добра Церкви і, зокрема, для Східних Церков. На сьогодні ми маємо конфлікти на Близькому Сході, зокрема, в Сирії, а також військові дії в Україні. Знаємо, що в цих країнах є великі східно-християнські спільноти. Українська Греко-Католицька Церква загалом є найбільшою східною Католицькою Церквою. Тож Церква повинна переосмислювати свою місію в цих країнах і Папський Східний Інститут, як важлива інституція, є важливою ланкою в цьому процесі».
О. Давид Назар, народився в Канаді, в сім'ї українських емігрантів. Працював як місіонер з індіанцями. Протягом шести років був провінційним настоятелем англомовної провінції Канади. У 2003 році почав своє служіння в Україні, очолював відділення Товариства Ісусового (єзуїтів) в Україні та Єзуїтську службу біженців у Львові.
Папський Східний Інститут, головним завданням якого є вивчення церковної спадщини Східних Церков, був заснований Папою Римським Бенедиктом XV 15 жовтня 1917 року. У 1922 році Папа Пій XI доручив управління Східним інститутом Товариству Ісуса (єзуїтам). Бібліотека інституту налічує 180000 книг і є найбільшою в світі бібліотекою, яка присвячена спадщині Східних Церков. При інституті діє видавництво Edizioni Orientalia Christiana, яке видає щорічник Orientalia Christiana Periodica та дві монографічні серії: Orientalia Christiana Analecta i Kanonika. В Інституті навчаються греко-католики, які належать до різних Церков цієї традиції, сиро-малабари та сиро-маланкари, представники Сирійської Католицької Церкви та ін, а також представники Православної Церкви. З Інститутом пов’язані всесвітньо відомі науковці в царині східно-християнської спадщини, такі як о. Роберт Тафт, ТІ та о. Тома Шпідлік, ТІ, Екзарх Грецької Католицької Церкви - архиєпископ Димитріос Салахас.
Нинішній Патріарх Константинопольський Варфоломій І навчався в цьому Інституті у 1963 році та захистив в ньому докторську дисертацію присвячену канонічному праву Православної Церкви.
Українці завжди складали вагому частку студентів Східного Інституту. Серед його викладачів були відомі особи: єпископ Софрон Мудрий, колишній єпископ Івано-Франківський та єпископ Теодор Мартинюк, колишній ігумен Свято-Успенської унівської Лаври студійського уставу, а нині єпископ-помічник Тернопільської архиєпархії.