Настоятелі полтавських храмів УПЦ МП уникають розмов на тему залежності від РПЦ, - ЗМІ

Сьогодні, 12:11
Міжконфесійне
Настоятелі полтавських храмів УПЦ МП уникають розмов на тему залежності від РПЦ, - ЗМІ - фото 1
В Україні діє закон про заборону релігійних організацій, пов’язаних з Росією. За умовами законодавства Церкви мають публічно оголосити про відділення від російських установ та релігійних організацій.

Кореспондентка Суспільного запитала у настоятелів деяких храмів УПЦ МП у Полтаві, чи має їхня Церква зв’язок із РПЦ.

Настоятель храму Віри, Надії і Любові не надав відповіді, а порадив звернутися до прес-служби.

"Вже підходили до нас, запитували. У цьому питанні у нас є єпархіальне управління, там є прес-служба, прес-секретар", — прокоментував отець Сергій.

Настоятель Спаської церкви послався на митрополита Полтавського і Миргородського УПЦ МП Філіпа.

"Є єпархіальне управління, де у нас є начальник, митрополит Філіп. Оці всі питання у нього вирішуйте", — розповів настоятель Спаської церкви.

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ МП також не надала офіційний коментар.

Говорити на цю тему погодилася лише одна вірянка УПЦ МП. Суспільному вона висунула широковживану серед прихильників Московського Патріархату версію, що УПЦ МП, мовляв, незалежна Церква, має свій Томос, який отримав ще митрополит Володимир (Сабодан), вони українці й моляться за Україну...

"По-перше, МП немає, і ви ж це прекрасно знаєте, що МП створюють мас-медіа.Був отриманий Томос нашим митрополитом Владимиром, де було сказано, що ми, дати я не пам’ятаю, з якого місяця, будем незалежні від Росії. З 1990 року немає ніяких МП, і перестаньте оце задавати отакі якісь недоречні питання", — обурилась парафіянка.

У ПЦУ теорія про Томос від керманича РПЦ Митрополиту Володимиру викликала посмішку.

Митрополит Полтавський та Кременчуцький ПЦУ Федір (Бубнюк) зауважив, що Предстоятель УПЦ МП отримав не Томос, а лише грамоту Московського Патріарха Олексія II, а це різні речі.

"Якщо говорити мовою філології – це такий неологізм, тому що такого статусу не існує. У цій грамоті сказано, що ця Церква єднається з усім православієм, з усіма Православними Церквами тільки через Російську Православну Церкву, тобто вона є частиною Російської Церкви", — заявив митрополит Федір.

"Має бути або автокефальна Церква, або автономна Церква, автокефальна — це незалежна, автономна, є частиною іншої Церкви, а це замаскований статус, фактично частини більшої, більшої структури, тобто частини РПЦ в Україні", — додав єрарх ПЦУ.