«Навіть при повному локдауні Церква не може не душпастирювати», – Глава УГКЦ

27.11.2020, 10:00
Католики
«Навіть при повному локдауні Церква не може не душпастирювати», – Глава УГКЦ - фото 1
Під час братньої зустрічі католицьких єпископів України 26 листопада у Львові-Брюховичах Патріарх Святослав говорив про роль і місце Церкви у сучасному посткоронавірусному світі.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту інформації УГКЦ.

«Ми відчуваємо, що світ змінився. Ми вже ніколи не будемо такими, якими були до початку цієї пандемії. Папа Франциск нам каже, що ми можемо і мусимо стати кращими, чогось навчитися, вийти з цих обставин збудованими, готовими послужити свідками Христа в сучасному світі», - сказав першоєрарх.

Про роль і місце Церкви в нових обставинах, як зазначив Предстоятель УГКЦ, запитують себе і владики Синоду єпископів УГКЦ. «Ми, як Церква, навіть коли є повний локдаун, не можемо не душпастирювати. Ми мусимо бути з людьми, мусимо їх супроводжувати, мусимо мати можливість звершувати Святі Таїнства. Можливо, те душпастирство набирає нових форм, але ми не маємо права покинути наших людей, наших священників, людину як таку сам на сам у таких драматичних обставинах», – наголосив Блаженніший Святослав.

Разом з тим, Глава УГКЦ розповів владикам УГКЦ і РКЦ в Україні, що в цей час відбувається дуже інтенсивний діалог і спілкування з державною владою, і відзначив, що відчувається певна еволюція в цих стосунках: «Весною, коли впроваджувалися карантинні обмеження, на Церкву дивилися як на небезпеку, як на середовище поширення хвороби. Але тепер бачимо, що держава очікує від Церкви співпраці, вбачаючи у ній партнера».

Також Блаженніший Святослав наголосив, що, говорячи про роль і місце Церкви в Україні, необхідно зважати на наслідки пандемії, і не лише на медичні, а насамперед на соціально-економічні.

«Тому соціальне служіння Церкви сьогодні стає ще одним способом присутності християн у новому світі, у новій культурі, яка твориться», – підкреслив Глава УГКЦ і висловив сподівання, що обидві Церкви шукатимуть разом різних способів свідчення і проповіді Євангелія, прислухаючись до слів Папи Франциска в його останній енцикліці «Усі брати».

Нагадаємо, з 24 по 26 листопада 2020 року в реколекційному домі РКЦ у Львові-Брюховичах проводилися щорічні спільні реколекції греко-католицьких і римо-католицьких єпископів України. Духовні науки цього року виголосив владика Микола Лучок, єпископ-помічник Мукачівської дієцезії РКЦ.