Називає москалями. Представники Моспатріархату написали на голову Рівненської облради заяву у поліцію

Називає москалями. Представники Моспатріархату написали на голову Рівненської облради заяву у поліцію - фото 1
На голову Рівненської облради Сергія Кондрачука представники УПЦ МП написали заяву до правоохоронних органів про вчинення злочинів.

Про це повідомляє Суспільне.

У ній йдеться, що віряни просять про захист від образ та брехні, бо їх храми нібито силоміць відбирають. Також там зазначено, що було вчинено такі злочини: порушення рівноправності громадян, незаконне утримування релігійних святинь та зловживання службовим становищем.

"Я послідовно, певно, з 2008 року, відстоюю, що в Україні загалом і на Рівненщині зокрема, не має бути нічого російського, не має бути російських книжок, не має бути російської музики, російської церкви, це моя послідовна життєва позиція. Я це розцінюю, що ми на правильному шляху, ми маємо ворога, це є останній оплот", — коментує голова обласної ради Сергій Кондрачук.

Єпископ Рівненський і Острозький УПЦ МП Пимен натомість вважає, що голова облради під час воєнного стану розпалює ворожнечу.

"Приписує нашій Церкві ідеологію "руського міру", називає "москалями" і так далі. Вже є прямі погрози, коли він каже, що заб'є останній цвях у домовину для Української Православної Церкви, коли він говорить, що знищить і хизується, що в 19-му році були безправні захоплення церковних будівель, парафій. І він сам брав них участь", — заявив єпископ.

Називає москалями. Представники Моспатріархату написали на голову Рівненської облради заяву у поліцію - фото 96098

 

На початку червня Сергій Кондрачук ініціював сесію обласної ради, на яку виніс пропозицію звернутися до Верховної Ради щодо закону, який би унеможливив діяльність Московської Церкви. Засідання не відбулося через відсутність кворуму. Чиновник пояснював, що ліквідація на Рівненщині всього пов'язаного з Росією — це його послідовна позиція.

Станом на 6 липня у поліції кримінального провадження не відкривали, заяву розглядали, як звернення громадян та вивчають обставини. Якщо слідчий знайде підстави, тоді розпочне досудове розслідування, — повідомили у прес-службі Нацполіції області.