В Моспатріархаті скаржаться, що їхніх капеланів не допускають до військових

В Моспатріархаті скаржаться, що їхніх капеланів не допускають до військових - фото 1
Заступник глави Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП протоєрей Микола Данилевич на своїй сторінці в Facebook заявив 13 липня, що відсутність капеланів УПЦ МП в українській армії є "дискримінацією" віруючих цієї релігійної організації.

«Якщо в армію призивають хлопців - вірних УПЦ, значить, в армії повинні бути капелани від УПЦ. Якщо ви не хочете і забороняєте, щоб в армії були капелани від УПЦ МП, значить, не беріть наших хлопців до армії. І все. А то зараз виглядає так, що наших хлопців в армію закликають, а в капеланів відмовляють. Це нерівність всіх перед законом, це дискримінація», - написав він.

«Бо якщо, як наклепницьки кричать деякі наші «патріоти», священики УПЦ є «агентами ФСБ», то чому тоді їхні вірні не є такими самими «агентами ФСБ»? Чому тоді їх (молодих хлопців) можна брати до армії, а їхніх священиків ні?

Або, і навпаки, якщо прості вірні УПЦ не є «агентами ФСБ», то чому тоді їхні священики мають бути такими? А тому будь-які відмовки вірним УПЦ в наявності їхніх священиків в армії є лукавством і прямим порушення прав і релігійної свободи.

А тому закон про капеланство в другому читанні має бути прийнятий з запропонованими поправками», - заявив він.

21 травня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект «Про Службу військового капеланства». Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки рекомендував у другому читанні виключити із законопроекту запровадження військового капеланства положення, що позбавляють віруючих УПЦ МП пастирської опіки в армії - як членів релігійної організації, що має канонічний центр на території держави, визнаного Верховної Ради державою-агресором, який прихопив частину території України.

Нагадаємо, Герой України, генерал-майор ЗСУ Ігор Гордійчук розповів, що у церквах УПЦ Московського Патріархату, зокрема у Святогірській лаврі на Донбасі, від самого початку конфлікту України з Росією розташовувалися терористи і боєприпаси.