«Не може називатись християнином»: у ПЦУ відреагували на скандал із п’яним буковинським священиком-українофобом з УПЦ МП

«Не може називатись християнином»: у ПЦУ відреагували на скандал із п’яним буковинським священиком-українофобом з УПЦ МП - фото 1
Митрополит Чернівецький і Буковинський ПЦУ Данило дав оцінку діям священика Московського Патріархату Василя Савки, який у нетверезому стані керував автомобілем, а згодом – лаявся і погрожував патрульним.

Текст цитати владики Данила опублікували на Facebook-сторінці "Православні Буковини", передає Молодий Буковинець.

"Всечесні отці, зважаючи на резонанс, допускаю, що Ви чули про негідну поведінку священика Церкви Христової. Прийміть застереження. Такий священик не має місця не тільки серед священиків Христових, а навіть між мирянами. Він не вартий називатися християнином. Не мені судити, бо Господь Бог праведний Суддя, але пророки дорікали народ ізраїльський за те, що вони дозволяли собі випити вина. Апостол Павло таки наказує: не впивайтеся вином, бо в ньому блуд Єф. 5,18. Промовляти устами, якими Господь благоволив, щоби ми призивали Духа Святого на хрещених, на хліб і вино та в інших таїнствах, це буде рівносильне Юді зраднику, розпинателям… Нащадки таких тиняються вже понад 2 тис. років поза межами Батьківщини. Не стягніть такого осуду на своїх дітей і внуків, і на майбутні покоління", – йдеться у дописі.

18 квітня цього року п’яний водій автомобіля Renault Megane у селі Коровія поблизу Чернівців погрожував та голосно лаявся у бік перехожих та співробітників поліції, представившись "священиком із Банчен".

Як з’ясувалося, цим порушником був священик УПЦ МП Василь Савка. Згодом Глибоцький районний суд оштрафував його на 17 тисяч гривень та позбавив його права керувати транспортними засобами на один рік.

Нагадаємо, від Синоду УПЦ МП вимагають дати оцінку хамським та антиукраїнським заявам священика Василя Савки.

За свої висловлювання священнослужитель Моспатріархату також потрапив до бази "Миротворець".