Священика-українофоба з УПЦ МП, який ображав поліцію, внесли до бази “Миротворця”

Священика-українофоба з УПЦ МП, який ображав поліцію, внесли до бази “Миротворця” - фото 1
Скандально відомий священик УПЦ МП з Буковини Василь Савка, який “прославився” антиукраїнськими заявами при затриманні поліцією, потрапив до бази “Миротворця”.

Про це повідомляє Релігійна правда.

На сайті його подали як антиукраїнського пропагандиста, який розпалює міжнаціональну та міжконфесійну ворожнечу, а також як противника незалежного українського православ’я від підконтрольної Росії, країні-агресору, РПЦ.

На сайті цитують його висловлювання на адресу поліцейських, які затримали його п’яним за кермом: “Через полгода придут румыны. Знаєш молдавску, румынску мову? Не? Дарагой! Я тебе! …Бендеровец! Ти есть хохол! Але завтра, запомни! Я тебе на калени паставлю! Ти будеш мине румынской розмовляти! Если не будеш знать румынский, я тебе пулю в лоб разстрелю!.. Сволочь бендеровская!”

Центр “Миротворець” просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення цим громадянином свідомих дій проти національної безпеки України, миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Нагадаємо, священика УПЦ МП Василя Савку з Чернівецької області, якого затримали п’яним за кермом, суд покарав, призначивши 17 тисяч гривень штрафу, та позбавленням права керувати автомобілем на рік. Про це йдеться в постанові Глибоцького районного суду Чернівецької області, копію якої надала пресслужба суду на запит журналістки Галини Єреміци.

У постанові зазначено, що батюшка на суд не прийшов, а його представник заперечував факт правопорушення.

Зокрема, відмову священика пройти перевірку на наявність алкоголю пояснив тим, що він не розуміє української мови. Тож пропозицію поліції “дути в трубку” він зрозумів по-своєму, оскільки румунською “Du-te” означає “йти”.

Однак аргументи захисту не переконали суд, оскільки відео з боді-камер працівників поліції свідчили про інше. На записі видно, що Савка спілкувався з працівниками поліції, відповідав на їхні запитання. Жодного разу він не дав зрозуміти, що не знає української. Причому, коли йому запропонували «подути в трубку», він так і вчинив. Окрім цього, священик Моспатріархату висловлювавався нецензурною лайкою на адресу поліції.

“Коли працівник поліції зачитував Савці його права, останній поводився неадекватно та постійно голосно повторював “Бе-бе”, вдаючи, ніби він не чує, що говорить працівник поліції”, – йдеться в постанові суду.

Яу інформувала РІСУ, Глибоцький районний суд Чернівецької області звернувся із листом до СБУ, яка має відреагувати на висловлювання священика.