• Головна
  • Новини
  • «Не все так демонічно, як хочеться росіянам», - експерт про повернення «Білого братства» в Україну...

«Не все так демонічно, як хочеться росіянам», - експерт про повернення «Білого братства» в Україну

16.05.2013, 15:44
«Не все так демонічно, як хочеться росіянам», - експерт про повернення «Білого братства» в Україну - фото 1
Те, що російські ЗМІ так завзято коментують повернення у Київ «Білого братства», свідчить, що росіян це питання тривожить більше, ніж самих киян.

Біле братствоТе, що російські ЗМІ так завзято коментують повернення у Київ «Білого братства», свідчить, що росіян це питання тривожить більше, ніж самих киян. Відтак, не варто «Біле братство» і його лідера, Вікторію Преображенську, відому як Марія Деві Христос, демонізувати. Таке явище було історично, але воно вичерпало свої внутрішні потенції, і з віросповідного давно перетворилось на естетично-культурне.

Такі думки у коментарі «Погляду» висловила завідувач відділу історії релігій та практичного релігієзнавства Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України д-р Людмила Филипович.

«Про те, що у Київ привезла свої картини Марія Деві Христос, вона ж Вікторія Преображенська, я знаю вже роки два. Я періодично ходжу по вулиці Софіївській і заходжу у її галерею. Ніхто до мене не пристає, - запевнила Людмила Филипович і додала впевнено:

«Я збираюсь своїх студентів туди повести. Це ж цікаве явище. І потім – не все так демонічно, як хочеться росіянам. Ясно, що вже не буде того повернення, що ми мали у 90-тих роках», - наголосила спеціаліст з релігієзнавства.

На переконання науковця, ця нова релігійна течія – уже пройдена сторінка в історії українського народу: «Не можна вступити двічі в одну і ту ж воду. Повернення не буде ніколи. Воно може постати лише як нове явище», - відмітила експерт.

Також вона зазначила, що послідовники «Білого братства» знаходяться у стані духовного пошуку.

«Відповідно, люди, яким за бога править Мамон (бог багатства та наживи – ред.), глибоко начхали на ті думи і переживання, які ми знайдемо у творчості Вікторії Преображенської, раніше Марії Деві Христос, - пояснила Людмила Филипович, аргументуючи. – Адже вона дбала не про власну кишеню, а про спасіння всього людства. Просто її, правду кажучи, використали, як солідний рупор для проголошення певних ідей явно нерелігійного ґатунку, аби поспостерігати, як суспільство відгукнеться на ті заклики у 90-тих роках», - пояснює співрозмовниця.

За її словами, 90-ті роки були роками агонії радянської імперії. І, коли після розпаду Союзу люди втратили під ногами моноліт, братство вийшло зі своїми проповідями.

«Я була на Софійській площі і прекрасно знаю, що ніякого захоплення собору, яким усіх лякають, не було, - зазначила спеціаліст. – Їх там було чоловік 12, а на вході два дужих охоронці. Там дівчата 18-19 років зайшли помолитися, а охоронці, коли зрозуміли, що то не екскурсанти, почали тиснути їх до стіни. І тоді хтось зірвав вогнегасника, щоб відбитись від чоловіків», - підкреслила Людмила Филипович.

Як пригадує співрозмовниця, їх та їхніх послідовників, що «підтягнулися», затримали: «Без сумніву, люди були під впливом проповідей Кривоногого і Цигур», - зауважила спеціаліст, додаючи:

Але ж ми 50 років намагалися відійти від проповідей Леніна. І йдеться не про тисячі людей, а про мільйони. А членів братства від сили може бути 2 тисячі, а не сотні тисяч, як повідомляють ЗМІ», - наголосила Людмила Филипович.

Тим паче, Львівщина, Тернопільщина та Івано-Франківщина найменше зареєстрували нових релігійних течій в той час, як у Донецьку їх чимало – 24%, - свідчить Людмила Филипович.

На її переконання, українці уже набули досвіду і ніхто не стане членом цієї течії, та й саме братство не несе в собі абсолютно ніякої загрози.

Нагадаємо, у ЗМІ з’явилась інформація, що у Київ повернулося «Біле братство», яке у 90-тих роках намагалось захопити Софійський собор.