Недоречно звертатися до жертви з побажанням миру, — білоруський священик про роль Церкви

Білоруський православний священик Олександр Шрамко, який бере участь у загальноміських хресних ходах у Мінську, вважає, що Церква не може стояти остронь і бездіяти, коли у державі чиниться беззаконня.

Недоречно звертатися до жертви з побажанням миру, — білоруський священик про роль Церкви - фото 56920

Про це він написав у себе на Фейсбуці.

"Саме так: у Церкві багато слів про мир, вони звертаються «до однієї і іншої сторони», ніби зберігаючи нейтралітет. Але немає ніякої «однієї й іншої сторони», а є насильник і жертва. Коли насильник насилує, чи доречно до жертви звертатися з побажанням миру?", - зазначив він

На думку свяшеника, не кожен мир милий Богові.

"Він закликає нас до боротьби з дияволом, наприклад, а не до миру з дияволом", - наголосив він.

"Бо, коли будуть говорити: «мир і безпека», тоді несподівано прийде загибель, як мука тієї осягає що має в утробі, і вони не втечуть. (1 Сол 5: 3)", - процитував Святе Письмо православний священик.

Нагадаємо, митрополит УПЦ МП Антоній (Паканич) вважає, що Церква навпаки має стояти посеред протиборчих сил і всіх мирити.

"Як правило діти Церкви є серед усіх – і по одну, і по іншу сторону барикад. Тому, якщо Церква і виходить на барикади, то лише тому, щоб стати між протиборчими сторонами і закликати до миру.

Одна з головних функцій Церкви – миротворчість, тому, якщо Церква кличе на барикади, це вірний маркер, того, що це вже не Церква, а політична організація в церковних шатах", - зазначив єрарх УПЦ МП.