Created with Sketch.

"Невільний Крим" оприлюднив фактаж співпраці священиків УПЦ МП в Криму з окупаційною владою та армією

10.12.2021, 12:30

Протягом першої декади грудня священики Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ МП, що працюють із військовослужбовцями окупаційного контингенту, взяли участь у низці пропагандистських заходів, спрямованих у тому числі на поповнення армії держави-окупанта за рахунок новобранців з-поміж мешканців окупованих територій АР Крим і м. Севастополя.

"Невільний Крим" перелічує факти співпраці духовенства УПЦ МП з російськими агресорами.

Так, 1 грудня в окупованому Севастополі відбулися пам'ятні заходи, присвячені 166-річчю змагання військ Російської імперії під командуванням Павла Нахімова з турецькою ескадрою під Синопом. "Керівництво" міста, очільники Чорноморського флоту (ЧФ) РФ, кадети, курсанти та інші поклали квіти до пам'ятника Нахімову. В заході узяв участь настоятель храму святого архистратига Михаїла протоєрей Ігор Тишкевич.

Того ж дня у з'єднанні надводних кораблів ЧФ РФ в окупованому Севастополі перед початком навчального року відбувся традиційний мітинг, у якому взяв участь заступник командувача флоту віце-адмірал Аркадій Романов разом із ветеранами з'єднання. Під час військово-політичної підготовки після Романова з напутнім словом до моряків звернувся протоєрей Олександр Бондаренко, який є "помічником командира з'єднання": священик Севастопольського благочиння УПЦ МП нагадав про "героїчне минуле" Чорноморського флоту та приділив увагу завданням збройних сил держави-окупанта у питаннях "безпеки країни", а також акцентував увагу окупаційних офіцерів на духовній безпеці та засадах управління особовим складом з використанням релігійної складової. Після промови Бондаренко відправив на плаці молебень та окропив окупаційних військовослужбовців святою водою, закликавши на них Боже благословення у новому навчальному році та "ратній справі".

Також мітинг з нагоди початку зимового періоду навчання відбувся 1 грудня у бригаді берегової оборони: під час заходу "помічник начальника відділення з праці з віруючими військовослужбовцями" протоєрей Севастопольського благочиння УПЦ МП Василь Гумаров привітав окупаційних вояків і побажав їм "помочі Божої у ратному служінні на благо батьківщини".

З нагоди початку зимового періоду навчання 1 грудня у 318-му окремому змішаному полку авіації ЧФ РФ настоятель храму святого апостола Андрія Первозванного в селищі Кача протоєрей Сергій Вовк у своєму вітальному слові побажав окупаційним військовослужбовцям "не зупинятися на досягнутому, вдосконалювати свої навички та передавати свій досвід молодій зміні".

Вранці 1 грудня перед урочистим шикуванням на урочистому заході з нагоди початку зимового періоду навчання у бригаді морської піхоти ЧФ РФ у військовому храмі на честь князя Олександра Невського "помічник командира бригади з праці з віруючими військовослужбовцями" єрей Михайло Грицай за участі командування бригади та вояків відправив молебень до Олександра Невського, який у РПЦ вважається покровителем морських піхотинців. Після цього священник привітав окупаційних вояків із початком навчального періоду, побажав їм успіхів у бойовій підготовці і міцної вояцької дружби та поблагословив їх на "ратне служіння вітчизні".

3 грудня на залізничному вокзалі Севастополя відбулася "військово-патріотична акція" з нагоди незаконної відправки севастопольських "новобранців", призваних до війська держави-окупанта у жовтні-грудні 2021 р., до місць "проходження військової служби". Участь у заході за благословенням благочинного Севастопольського округу УПЦ МП Сергія Халюти взяв настоятель храму святителя Феодосія Чернігівського протоієрей Олексій Латушко, який відправив короткий молебень на "початок доброї справи", побажав незаконно мобілізованим парубкам "відповідального ставлення до військової служби" та покропив їх святою водою.

4 грудня після Божественної Літургії та святкового молебню у храмі-пам'ятнику на честь святителя Миколая на Братському цвинтарі Севастополя настоятель храму, митрофорний протоєрей Георгій Поляков відправив подячний молебень для службовців окупаційного "окремого корпусу прикордонної варти", після чого вручив їм пам'ятні подарунки та запросив їх на святкову трапезу. На сайті Севастопольського благочиння УПЦ МП зазначалося, що цього дня, у день введення у храм Пресвятої Богородиці у Росії правляться молебні за здоров'я захисників кордонів: ця традиція була започаткована владою Російської імперії наприкінці ХІХ ст.

6 грудня мале храмове свято відзначили у храмі на честь князя Олександра Невського на території 810-ї окремої бригади морської піхоти ЧФ РФ в окупованому Севастополі. Урочисте богослужіння очолив настоятель храму, "помічник командира частини з праці з віруючими військовослужбовцями" єрей Михайло Грицай у співслужінні двох інших "військових священиків ЧФ РФ" з Севастопольського благочиння УПЦ МП – протоієрея Олександра Бондаренка та ієрея Аркадія Бояркіна: під час святкової літургії клірики Севастопольського благочиння УПЦ МП молилися за "христолюбиве військо російське". Після богослужіння Михайло Грицай провів у храмі бесіду з "молодим поповненням бригади".

Того ж дня у Севастополі на території 35-ї берегової батареї відбулася церемонія прийняття військової присяги на вірність державі-окупанту "молодим поповненням" окремої ордена Жукова бригади морської піхоти ЧФ РФ, участь у якій узяв ієрей Михайло Грицай. Після короткого молебню "на початок доброї справи" та окроплення окупаційних вояків і новобранців святою водою священник звернувся до них із напутнім словом, у якому назвав військову службу "почесним обов'язком кожного чоловіка". Після цього у клубі бригади відбулася зустріч із батьками та родичами вояків, під час якої Михайло Грицай розповів про цілі та завдання військового священика.

Читайте також
Суспільство У кримського політв'язня Сейрана Салієва погіршився стан здоров'я
10 грудня, 10:15
Суспільство Написи російською та ікони російських царів знайшли мешканці села на Буковині у колишньому храмі УПЦ МП
10 грудня, 09:30
Суспільство Великий друг УПЦ МП увійшов до комітету безпеки Ради федерації Росії
10 грудня, 15:02
Суспільство Глава російських старообрядців сподівається, що мета “СВО” буде досягнуто
10 грудня, 10:31