«Невизнаний святий»: в УГКЦ стартує проект із вшанування пам’яті Андрея Шептицького

01.11.2022, 14:06
Католики
«Невизнаний святий»: в УГКЦ стартує проект із вшанування пам’яті Андрея Шептицького - фото 1
У Львівській архиєпархії УГКЦ стартує проект із нагоди вшанування пам’яті митрополита Андрея Шептицького ― «Невизнаний святий».

Щороку 1 листопада вірні УГКЦ вшановують пам’ять митрополита Андрея. А цьогоріч минає 78 років від дня його смерті. У соборі Святого Юра в цей день відбулася Літургія, яку очолив владика Ігор Возьняк. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

А вже віднині пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ розпочинає масштабний проект, приурочений темі беатифікації митрополита Андрея, «Невизнаний святий».

Владика Ігор у своєму зверненні наголосив: «Заохочую вас приходити у крипту, де поховані останки Митрополита Андрея Шептицького, Патріарха Йосифа Сліпого та багатьох інших праведників Української Греко-Католицької Церкви. Моліться про заступництво праведного Митрополита перед Богом. В крипті є спеціальний зошит, де вірні записують різні думки, прохання. Приходьте, моліться, просіть і вірте в Божу допомогу».

Додамо, підтвердження геройськості чеснот – це один з етапів процесу, після якого для беатифікації потрібно підтвердження чуда, отриманого за заступництвом кандидата на прославу.

Довідка:

Андрей Шептицький (29.07.1865 – 01.11.1944) очолив Українську Греко-Католицьку Церкву 1901 року. Митрополит мав декілька наукових ступенів: доктор права, доктор теології, доктор філософії.

Митрополит Шептицький перший із вищих єрархів Греко-Католицької Церкви почав використовувати народну мову у спілкуванні із вірними.

Як Митрополит, двічі відвідав Росію (1907, 1912) та Білорусь. Сприяв розбудові Російської Греко-Католицької Церкви. Створив апостольський вікаріат для вірних греко-католицької церкви у Боснії. У 1907 році добився призначення єпископа для США, а в 1912 році – для українців в Канаді.

У міжвоєнний період Митрополит Шептицький продовжував роботу з розбудови УГКЦ. За його ініціативи було засновано Львівську греко-католицьку академію (1928р.), Богословське наукове товариство.

Під час Другої Світової війни Шептицький ставив питання про об’єднання всіх християн України навколо Київського Патріархату у єдності з Римським престолом.

Митрополит підтримував діяльність наукових культурно-просвітницьких товариств «Просвіта», «Рідна школа», «Сільський господар».

Заснував Український національний музей, надавав стипендії молодим українським митцям для здобуття художньої освіти у кращих навчальних закладах Європи.

На сьогодні триває процес беатифікації Митрополита Андрея.

Беатифікація (лат. Beatificatio) – це акт зарахування тієї чи іншої особи до лику блаженних, це своєрідний "нижчий щабель" в процесі підготовки канонізації – безпосереднього зарахування до сонму святих.