Нинішні дії РПЦ – це реакція на справедливість, яку Церква-Мати через століття відновлює у Києві, - Патріарх Варфоломій

Нинішні дії РПЦ – це реакція на справедливість, яку Церква-Мати через століття відновлює у Києві, - Патріарх Варфоломій - фото 1
Передача Київської митрополії Московському Патріархату наприкінці XVI століття відбулася під тиском.

Про це заявив Вселенський Патріарх Варфоломій в інтерв’ю кіпрській газеті «Політіс» з нагоди 30-річчя обрання на патріарший престол. Про це повідомляє Релігійна правда.

За його словами, нинішня різка реакція Московського Патріархату – це наслідок того, що через століття Константинопольська Церква-Мати відновлює справедливість у Києві.

“На мого попередника Діонісія IV чинили тиск, щоб він підписав лист про передачу. Мій попередник Єремія раніше був ув’язнений… І тепер скромного спадкоємця цих шанованих людей ображають і змушують підкорятися світським вимогам тих, хто, зважаючи на наші канонічні та історичні аргументи, проектує свою економічну та світську силу та владу “, – наголосив Варфоломій.

Він зазначив, що несе відповідальність перед своїми попередниками, перед історією, перед Божим народом, який “очікує від Константинополя тільки правди, далекої від тимчасових інтересів та грошей”.