«Нова хвиля переходів зумовлена агресією Росії», — речник Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

«Нова хвиля переходів зумовлена агресією Росії», — речник Вінницько-Барської єпархії ПЦУ - фото 1
З 24 лютого до Вінницько-Барської єпархії ПЦУ приєдналося близько 40 парафій та п’ять священнослужителів. Чимало інших в процесі приєднання.

Про це заявив прес-секретар Вінницько-Барської єпархії ПЦУ, архимандрит Софроній Чуприна, передає 20 хвилин.

«Громади та духівництво почали усвідомлювати, що належність до Московського Патріархату є токсичною та небажаною в Україні», — сказав архимандрит Софроній.

«Усі ми бачили відео, де Патріарх Російської Православної Церкви Кирил благословляє військових війну проти України, — продовжує священнослужитель. — Духівництво не бажає поминати у молитвах і належати до тієї юрисдикції, яка знищує Україну та українців. Через це релігійні громади почали приєднуватися до Православної Церкви України».

За даними «24 каналу», Вінницька область наразі займає другу після Хмельницької сходинку за кількістю парафій МП. місці.

«Нова хвиля переходів зумовлена агресією Росії», — речник Вінницько-Барської єпархії ПЦУ - фото 92985

З 2055 релігійних організацій, що зареєстровані в області, 1000+ перебувають в єдності з Московським Патріархатом, і лише 400+ з ПЦУ.

На думку архимандрита Софронія, впродовж багатьох років Москва намагалася впливати на Україну. Перш за все через ідеологічний вплив на свідомість людей. Саме тому багатьом священнослужителям та парафіянам досі важко переступити бар’єр та усвідомити, що в Україні є власна Помісна Церква, яка не залежить від Росії.

«У порівнянні з минулим роком динаміка переходу від УПЦ МП до ПЦУ збільшилася. Ця нова хвиля зумовлена агресією Росії. Люди не хочуть мати нічого спільного з Церквою країни-агресора. Церквою, яка благословляє вбивства людей. Яка підтримує вигадані хворобливі ідеологеми російського керівництва», — заявив священнослужитель.