Нова заява від РПЦ: "ПЦУ створили заокеанські чиновники, щоб розділити народи Росії і України"

03 березня, 16:34
Православні
Про це 1 березня 2021 року у Москві під час круглого столу на тему «Роль громадянського суспільства у забезпеченні стабільності в Чорноморсько-Балканському регіоні», заявив єпископ Владикавказький і Аланский РПЦ Леонід (Горбачов).

Про це інформує офіційний сайт РПЦ у повідомленні під назвою: "Про розколи як інструмент геополітики розповів заступник голови ВЗЦЗ".

Говорячи про Православну Церкву України на круглому столі, архиєпископ Леонід вказав на те, що, це «політичний проект, спрямований на ослаблення Російської Православної Церкви, на розчленування світового Православ'я, на подальше розділення народів Росії і України».

Щодо ролі самої РПЦ в геополітичному контексті, то нагадаємо слова грузинської експертки Лейли Джеджелави, яка константувала, що більше десяти років РПЦ використовувала тему Абхазії і Осетії як наживку для Грузинської Церкви, продавлюючи вигідні для себе рішення. Зараз питання стоїть так: якщо грузини визнають ПЦУ, то можуть втратити Абхазію і Осетію.

"Такий шантаж, який не має нічого спільного з канонами, існує. Хоча РПЦ не має ніякого права визнавати когось без Вселенського Патріарха. Це його прерогатива". На запитання про те, чи капеланів зі збройних сил РФ заохочують служити в місцях дислокації військ РФ, у тому числі Абхазії і Південній Осетії, експертка додала:

"На жаль, Грузинська Православна Церква поки не може забезпечувати духовну опіку пастви на окупованих територіях. Там дійсно присутня РПЦ, а ось як вони опікуються паствою, я сказати не можу. Але впевнена, що вони пропагують і антигрузинські настрої".