Росія шантажує грузинів втратою Абхазії та Осетії у разі визнання ПЦУ

02 березня, 13:18
Православні
Росія шантажує грузинів втратою Абхазії та Осетії у разі визнання ПЦУ - фото 1
Більше десяти років РПЦ використовувала тему Абхазії і Осетії як наживку для Грузинської Церкви, продавлюючи вигідні для себе рішення. Зараз питання стоїть так: якщо грузини визнають ПЦУ, то можуть втратити Абхазію і Осетію.

Чи це справді так в інтерв'ю Релігійній правді розповіла Лейла Джеджелава, грузинська експертка.

"Такий шантаж, який не має нічого спільного з канонами, існує. Хоча РПЦ не має ніякого права визнавати когось без Вселенського Патріарха. Це його прерогатива", - відповіла вона.

На запитання про те, чи капеланів зі збройних сил РФ заохочують служити в місцях дислокації військ РФ, у тому числі Абхазії і Південній Осетії, експертка додала:

"На жаль, Грузинська Православна Церква поки не може забезпечувати духовну опіку пастви на окупованих територіях. Там дійсно присутня РПЦ, а ось як вони опікуються паствою, я сказати не можу. Але впевнена, що вони пропагують і антигрузинські настрої".

За її словами, Грузія – це кавказька країна, але у неї є чітка політична спрямованість на захід.

"Грузинська культура – це взагалі частина західної культури. Звичайно, тут є і вплив арабської і перської культури, з огляду на історичні катаклізми, через які проходила Грузія. Але ми – частина західної культури. Якщо узагальнювати, то ми помірковано-ліберальне суспільство, в якому є ультраконсервативні групи. Останні тридцять років Церква залишається однією з найбільш авторитетних організацій у нас. Це незаперечний факт, при вимірюванні рейтингів і організацій та персоналій, найвищі позиції займала Грузинська Церква і Грузинський Патріарх, якому поступалися всі політики. Навіть на тлі пандемії і всіх застережень людей в церкві багато", - пояснила Лейла Джеджелава.