• Головна
  • Новини
  • Новостворену Івано-Франківську митрополію УГКЦ чекають реформи, - єпископ Володимир (Війтишин)...

Новостворену Івано-Франківську митрополію УГКЦ чекають реформи, - єпископ Володимир (Війтишин)

13.12.2011, 12:12
Новостворену Івано-Франківську митрополію УГКЦ чекають реформи, - єпископ Володимир (Війтишин) - фото 1
Єпископ Володимир (Війтишин) не виключає, що у межах новоствореної Івано-Франківської митрополії буде сформовано ще одну єпархію.

Володимир_(Війтишин).jpgЄпископ Володимир (Війтишин) не виключає, що у межах новоствореної Івано-Франківської митрополії буде сформовано ще одну єпархію. Цю ідею владика озвучив напередодні своєї інтронізації, яка у ці хвилини проходить у катедральному соборі Святого Воскресіння за участю Глави УГКЦ, єпископату та духовенства, - інформує офіційний сайт Івано-Франківської єпархії УГКЦ.

Провести таку реформу, як вважає єпископ, необхідно насамперед через те, що на території митрополії проживає велика кількість вірян греко-католиків.

«Ми маємо велику кількість наших вірних. Тільки у самій Івано-Франківській єпархії налічується: 603999 - вірних, 21 протопресвітеріат, 369 парафій, близько 450 священиків. У Коломийсько-Чернівецькій єпархії маємо: 239000 вірних, 20 протопресвітеріатів, 281 парафію, 236 священиків, - сказав владика Володимир.

За його словами, вже нині відбувається пошук достойного претендента, який би очолив єпархію.

«Ми шукаємо відповідних кандидатів, які могли б у цьому нелегкому служінні посвятити себе Церкві для служіння Богові і людям. Єпископом стане той, за кого проголосує Синод Єпископів нашої Церкви», - сказав він.

Говорячи про свої майбутні обов’язки, як очільника митрополії, владика Володимир наголосив, що особливу увагу він приділятиме молоді та її катехизації.

"Ми ще більше наполягатимемо, щоб у кожній парафії нашої митрополії проводились катехизації і різнобічна праця з молоддю та продовження розвитку і удосконалення катехитичних шкіл при парафіях", - сказав єпарх Івано-Франківський.

"Особисто для мене стати митрополитом означає більше служіння, більше відповідальності та більше праці. Наші вірні не завжди мали можливість бачити Главу нашої Церкви, але тепер вони частіше зможуть бачити митрополита, який має обов’язок служити для всієї митрополії та її розвитку", - додав майбутній митрополит.

Як РІСУ вже інформувала, створити три нові митрополії вирішив Синод єпископів УГКЦ. Митрополія в Івано-Франківську проголосять 13 грудня. Митрополію у Тернополі – 22 грудня.

До складу Львівської митрополії увійшла Львівська архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії. До Івано-Франківської митрополії – Івано-Франківська та Коломийсько-Чернівецька єпархії. До Тернопільсько-Зборівської – Тернопільсько-Зборівська та Бучацька єпархії. Першими митрополитами новостворених митрополій стали владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, владика Володимир (Війтишин), єпарх Івано-Франківський, та владика Василь (Семенюк), єпарх Тернопільсько-Зборівський.

Кожний митрополит має право скликати Митрополичий Синод, але для того, щоб рішення цього Синоду були дійсними вони потребують схвалення Верховного архиєпископа.

Тепер в УГКЦ буде сім митрополій. Крім новостворених, ще однією митрополією УГКЦ в Україні є Києво-Галицька митрополія, яку очолює Патріарх Святослав. До її складу входять Київська архиєпархія, Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати. Крім того до УГКЦ належать Перемишльсько-Варшавська митрополія у Польщі, Філадельфійська митрополія у США та Вінніпеґська митрополія у Канаді.