Об’єднавчий Собор УАПЦ і УПЦ КП може не відбутися, - Митрополит Макарій (Малетич)
Предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич) припускає, що анонсоване об’єднання з Київським Патріархатом може і не відбутися. Причина у тому, що УПЦ КП, як заявляє владика Макарій, не хоче погодитися, аби у спільній назві Церкви вживалося слово «автокефальна». УАПЦ натомість не погоджується з принципом представництва делегатів на об'єднавчому Соборі, за яким їхні священнослужитлі матимуть меншу кількість голосів.
Про це Предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич) розповів в інтерв’ю ЛІГАБізнесінформ.
«Зараз УАПЦ вимагає зовсім небагато: об'єднати назву в Українську Автокефальну Православну Церкву Київського Патріархату і залишити всіх архиєреїв на їхніх місцях, а там буде видно. Це був би реальний крок до створення єдиної Помісної Церкви, крок до об'єднання. Але так не відбувається», - заявив він.
«Не відбувається, тому що Патріарх Філарет в одному з інтерв'ю уже заявив: об'єднаної назви не буде. Він хоче зберегти свою назву - Українська Православна Церква Київського Патріархату. А нас просто приєднати. Минулого тижня спільна комісія домовилася, що підсумкове рішення буде прийматися на об'єднавчому соборі 14 вересня. Якби представництво на соборі було 50 на 50 - нема питань. Але якщо в тій пропорції, яка була запропонована, по парафіях, то їх буде чотириста, а нас двісті. Яке рішення може бути?», - продовжив свою думку єрарх.
Митополит Макарій повідомив, що тепер, після цього інтерв’ю Патріарха Філарета, УАПЦ проведе нові єпархіальні збори.
«Якщо священик більшістю голосів і прихожани, які візьмуть у них участь, скажуть, що готові об'єднуватися навіть на таких умовах Філарета, на таких квотних засадах, - так і зробимо… Якщо єпархіальні собори більшістю голосів не підтримають таку квоту, то може і не бути», - підкреслив священнослужитель.
«Переговори будуть продовжені про об'єднану назву. Я до цього готувався. Я у Львівській, Рівненській, Волинській областях на зборах пропонував відповісти на три питання. Чи згодні ви об'єднатися з УПЦ КП? Всі сказали: так. Чи згодні ви, як спочатку пропонувалося, і влада це підтримувала, що назва Київський патріархат буде офіційною, а УАПЦ - неофіційною? Цього ніхто не підтримав. Чи згодні ви з тим, щоб об'єднати назви? Всі сказали: так. І на деканальних зборах, і на єпархіальній раді», - наголосив Предстоятель УАПЦ.