Оборона українськими мусульманами своєї країни — праведний вчинок, - Саїд Імагілов

01 березня, 12:01
Суспільство
Оборона українськими мусульманами своєї країни — праведний вчинок, - Саїд Імагілов - фото 1
Колишній муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», а нині парамедик Саід Ісмагілов, перебуваючи на ротації, провів п’ятничну проповідь у найвідвідуванішій мечеті Києва.

Про це повідомляє сайт Іслам в Україні.

Основною темою була російсько-українська війна. Колишній муфтій наголосив, що всі добре усвідомлюють, що росіяни воюють не так із військовими, як із цивільними:

— Вони обстрілюють та руйнують багатоповерхівки, торгові центри, лікарні, пологові. Тому це не війна лише проти Збройних сил України — це війна проти кожного з нас! Я переконаний: те, що ми живі — це милість Всевишнього. Але ця страшна війна триває.

Саід Ісмагілов підкреслив, що оборона українськими мусульманами своєї країни — праведний вчинок, з погляду Ісламу:

— Кожен мусульманин, що захищає свою віру, свою родину, майно та життя, якщо він загине — буде праведником перед Всевишнім Аллагом. Ми не нападали на Росію та її мусульман. Це вони прийшли напасти на нас, а їхні муфтії та духовні лідери не просто підтримують цю війну, а переконують, що їхній обов'язок приходити [сюди] та вбивати нас.

У проповіді шейх Саід згадав про злочини проти українського народу, вчинені російськими військами:

— За рік повномасштабної війни зруйновано та пошкоджено щонайменше 5 мечетей: у Костянтинівці, Харкові, Бахмуті та Маріуполі. Будинки Всевишнього Аллага, які мусульмани будували на власні кошти, щоб наші діти могли прославляти [Його] й поклонятися, зруйновані! Виправдань цим злочинам немає ніяких.

Саід Ісмагілов також нагадав, що за минулий рік, на жаль, є загиблі військовослужбовці-мусульмани, в тому числі азербайджанці, кримські татари, етнічні українці. Він звернувся з молитвою за них до Всевишнього:

— Я прошу в Аллага великої винагороди, благословення та прощення всіх гріхів для всіх наших мусульманських воїнів і всіх наших захисників. Прошу, щоб пречистий Аллаг прийняв їхні жертви!

Наприкінці п’ятничної проповіді колишній муфтій ДУМУ «Умма» звернувся з молитвою за мир в Україні та закликав мусульман робити все задля перемоги:

— Я прошу Всевишнього Аллага, щоб він дарував нам перемогу, щоб усі повернулися до своїх домівок, мечетей! Після нашої перемоги в нас дуже багато роботи. Нам з вами доведеться відбудовувати всі зруйновані ворогом мечеті. Нехай кожен із нас має намір зробити все, що в його силах, щоб наблизити цю перемогу! Тож нехай Всевишній Аллаг допоможе нам на цьому великому, справедливому та праведному шляху.