Обрано нового Патріарха Болгарської Православної Церкви

25.02.2013, 10:09
Обрано нового Патріарха Болгарської Православної Церкви - фото 1
Митрополита Неофіта, якому виповнилось 67 років, обрали таємним голосуванням серед трьох кандидатів.

Неофіт.jpg24 лютого переважною більшістю голосів Митрополит Русенський Неофіт обраний новим Патріархом Болгарської Православної Церкви.

Митрополита Неофіта, якому виповнилось 67 років, обрали таємним голосуванням серед трьох кандидатів.

На пост Патріарха претендували митрополит Старозагорський Галактіон, митрополит Русенський Неофіт і митрополит Ловчанський Гавриїл. Голосування довелося проводити у два тури, оскільки в першому турі жоден з кандидатів не набрав необхідних двох третин голосів. У другий тур вийшли Неофіт і Гавриїл, і за першого кандидата було віддано 90 голосів, а за другого - 47.

Інтронізація новообраного Патріарха відбулася в Олександро-Невському соборі Софії.

Відомо, що майбутній Патріарх Неофіт народився в Софії в 1945 році. У 1971 році він закінчив духовну академію імені святого Климента Охридського в столиці Болгарії. Спеціалізацією майбутнього священнослужителя став духовний спів. Димитров був пострижений у чернецтво під ім'ям Неофіт в 1975 році.

Його попередник Патріарх Максим, який помер у віці 98 років, був популярним серед 6 мільйонів вірних Болгарської Православної Церкви. Православне християнство Болгарії охоплює понад 80% з 7,4 мільйона жителів країни.