Обрано нову настоятельку Сестер катехиток св. Анни в Україні

28.12.2021, 10:34
Католики
Обрано нову настоятельку Сестер катехиток св. Анни в Україні - фото 1
27 грудня 2021 року, у Згромадженні Сестер Святої Анни відбулася виборча капітула.

Головною настоятелькою Згромадження Сестер Катехиток Святої Анни (Адміністратури в Україні) обрано сестру Вероніку (Янів).

Заступницею і першою радницею обрано с. Тересу (Мончак), а другою радницею – с. Олену (Янів).

Представником архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ Ігоря та головуючим на капітулі був єрм. д-р Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ.

Сестри Катехитки Святої Анни – жіноче Згромадження Української Греко-Католицької Церкви, перша інституція богопосвяченого життя у греко-католицькому обряді, яке повстало в Бразилії та взагалі в українській діаспорі.

Згромадження було засноване 1932 р. під первісним іменем «Згромадження Сестер Третього Чину Святого Франциска», в 1945 р. було змінено назву на: Сестри Катехитки Святої Анни.

Причиною створення Згромадження була потреба служіння для українського народу, розкиданого по далеких краях Бразилії, штату південної Парани. Згідно з ідеєю Засновника Згромадження о. Омеляна (Йосафата) Ананевича, сестри мали допомагати священикам у християнському вихованні українських емігрантів, особливо при українських парафіях та школах.

З часом сестри, на запрошення українських владик, почали засновувати свої спільноти і в інших країнах світу. З 1971- го сестри працюють у Римі, де за дорученням Патріарха Йосифа Сліпого до 2018 провадили українську гостинницю в Патріаршому домі на Piazza Madonna dei Monti, а з 2018- на via Diomede Marvasi 30. В 1983 р. Митрополит Сефан Сулик запросив сестер до Вашингтону, де сестри виконували своє служіння протягом 27-ми років у семінарії Св. Йосафата.

В березні 1991 р. на запрошення Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського сестри приїхали в Україну та служили при Митрополичих палатах у Львові. У 1992 р., коли зголосилися перші три кандидатки, було відкрито новіціят в Україні. З 1998 р. частина сестер працює при храмі Св. Анни у Львові. Зараз сестри катехизують, організовують дитячі табори, працюють з молоддю та дорослими через Біблійні зустрічі та реколекції.