Депутат Держдуми від КПРФ Михайло Матвєєв записав відеоролик, адресований голові Чечні Рамзану Кадирову та російським мусульманам. Він вибачився за свої слова з телеінтерв'ю з критикою та образами на адресу трудових мігрантів-мусульман у Росії.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
"Я хочу вам, Рамзане Ахматовичу, сказати, що я, звичайно ж, мав на увазі тих терористів, шайтанів, як ви їх називаєте, з якими ви боролися у себе в республіці... Якщо хтось із моїх братів, колег, мусульман російських сприйняв це на свій рахунок, мені не соромно вибачитись, тому що я маю на увазі тих радикалів", - сказав Матвєєв на відео, опублікованому в його телеграм-каналі.
Критику Кадирова викликало інтерв'ю Матвєєва ютьюб-каналу блогера Павла Іванова. У ньому депутат назвав частину мігрантів, що приїжджають до Росії, "дикими дикунами", які "агресивно нав'язують" жителям Росії ісламське право. За його словами, російська влада "прогинається під ісламський фактор", у тому числі будуючи мечеті. Після закінчення війни в Україні, прогнозує депутат, між мусульманами та православними в Росії пройдуть "найсерйозніші зіткнення".
Кадиров відреагував на інтерв'ю 23 січня. У його телеграм-каналі з'явився запис, в якому він виступає від імені "переконаних мусульман", які захищають Росію участю у вторгненні в Україну. "Сьогодні наші бійці несуть службу нарівні з представниками різних конфесій та народностей у зоні СВО. Там у них єдине братство, чесні думки про долю, тверезі погляди на життя".
Кадиров зазначив, що Матвєєв "сидить у тилу". Таких людей він назвав "найнебезпечнішими ворогами": "безрідними, боягузливими" і вносять "розкол до лав справжніх патріотів". "Краще одного Матвєєва витурнути, і провокацій стане набагато менше", - написав глава Чечні.
55-річний Матвєєв, який народився в Дніпропетровську, — доктор історичних наук і професор Самарського державного університету. Він 14 років був депутатом регіонального парламенту у Самарській області, КПРФ висувала його у 2014 році на посаду губернатора регіону.
У 2010-х роках він брав активну участь в акціях протесту і балотувався до Координаційної ради опозиції. Незважаючи на підтримку сепаратистських утворень на сході України, депутат став єдиним членом Держдуми, який відкрито виступив проти російського вторгнення 2022 року.