Глава УГКЦ: "Злочини Росії мають бути засуджені на міжнародному рівні, а вбивці названі поіменно"

Глава УГКЦ: "Злочини Росії мають бути засуджені на міжнародному рівні, а вбивці названі поіменно" - фото 1
Глава УГКЦ закликав світ допомогти Україні фіксувати військові злочини Росії. Про це сказав Блаженніший Святослав у щоденному воєнному відеозверненні у 288-й день повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

"Ми потребуватимемо, щоб на міжнародному рівні світ засудив ці злочини. Якщо їх не засудити, на жаль, вони повторюватимуться, як це трапилося зі гітлеризмом чи сталінізмом. Злочини гітлеризму засудили на Нюрнберзькому процесі, а комунізму засудженими не були. Тому комуністична ідеологія, видозмінюючись, як гідра, під виглядом російської сучасної ідеології продовжує вбивати. Ми мусимо зробити все, аби зупинити цей ланцюжок сліпого насилля, оцю святотатську війну проти людини, яка сьогодні відбувається в Україні", - наголосив Патріарх.

Блаженніший Святослав подякував усім, хто, будучи відповідальним у різних міжнародних структурах, допомагає Україні фіксувати воєнні злочини росіян.

«Вчора була оприлюднена доповідь Організації Об’єднаних Націй про масові страти цивільних людей в Україні. Вона просто вражає. Читаємо, що лише в трьох окупованих регіонах України впродовж перших шести тижнів російської окупації доведено вбивство 441 мирного жителя, з яких 341 мужчина, 72 жінки, 20 хлопчиків і 8 дівчаток. Ми розуміємо, що ті цифри — це крапля в морі українського горя, болю і крапля в морі тих злочинів, які росія чинить в Україні. Проте дуже важливо по крупинках збирати і фіксувати ті злочини, щоб потім можна було їх офіційно засудити в міжнародному трибуналі, бо інакше неможливо буде осягнути миру в Україні. Якщо не назвати поіменно вбивць і не вшанувати жертв, неможливо буде говорити про процес примирення між народами», — наголосив Глава УГКЦ.