Created with Sketch.

Єпископ УГКЦ розповів про розбудову Одеського екзархату

30.01.2021, 14:00

Одеський екзархат УГКЦ переживає період свого становлення. Засновуються нові громади, відкриваються нові храми, створюються церковні структури.

Джерело: Синод УГКЦ

Розповідаючи в інтерв’ю для Радіо Ватикан про храм святого Архистратига Михаїла в Одесі, який був відкритий для Богослужінь 22 листопада 2020 року, владика Михайло Бубній, Екзарх Одеський, ознайомив із дійсністю місцевої греко-католицької громади в період її становлення.

 

Тепер храм святого Архистратига Михаїла запрошує вірних на Богослуження і молитву. І хоча під час відкриття храму вже був зачитаний Декрет про заснування громади, ще потрібно трохи часу для того, аби вірні могли ототожнюватися з цією назвою. Потрібно укомплектувати храм зсередини, тоді вже, за словами екзарха, відбудеться посвячення храму в повному літургійному і канонічному стилі.

За його словами, до Одеського екзархату входять 4 південні області: Одеська, Херсонаська, Кіровоградська і Миколаївська. Душпастирює 44 священики, 3 диякони, 7 семінаристів. 80% духовенства екзархату - вихідці з Західної України, 20% - з теренів Одеського екзархату. У самій Одесі існує 3 парафії УГКЦ.

 

"Ми творимо громади, будуємо церкви, ми відкриті на служіння капеланства, намагаємося служити найбільшому числу наших вірних, і не тільки. За 17 років служіння в екзархаті все ще є парафії, які потрібно формувати. Територіально екзархат охоплює Чорноморське узбережжя. З 2000 року тут утворене капеланство військово-морських сил на чолі з Олександром Смеречинським. Капеланство військово-морських сил - це особливе служіння людям моря. Це особливе душпастирство, яке дає можливість морякам отримати духовну опіку, незалежно від конфесійної приналежності людини", - говорить владика.

Щодо особливих критеріїв у відборі священиків для служіння в екзархаті, який перебуває у процесі будування, екзарх Одеський вказав на велике значення діалогу з кожним священиком, аби зрозуміти до якого служіння він покликаний.

За словами екзарха, для молодого Одеського екзархату, так як і для всієї Церкви, пандемія стала серйозним випробуванням, з яким вдається впоратися, насамперед, завдяки тому, що соціальне служіння завжди займало важливе місце в діяльності УГКЦ.

"В Одесі "Карітас" має різні програми, зокрема домашню опіку для самотніх осіб. Волонтери і працівники на постійній основі допомагають потребуючим. Є одноразові програми, зокрема - це центр для біженців, який відкрився відразу з початку війни на Сході, яка змусила багатьох людей покинути домівки. При "Карітасі" був організований дитсадок для дітей біженців. Діяла Акція "Нагодуй бідного", акція до Дня св. Миколая. Отож в міру наших можливостей ми йдемо в ногу з викликами, з якими стикаються вірні на наших теренах", - розповів владика Михайло Бубній.

Читайте також
Католики У Запоріжжі відбулася інтронізація нового Донецького екзарха УГКЦ
Сьогодні, 08:58
Католики Медичні капелани УГКЦ завершили освітній курс «Душпастирська клінічна опіка»
Вчора, 09:15
Католики Греко-католики США за 1000 днів війни зібрали для українців понад 11 млн доларів
30 січня, 16:20
Католики Сьогодні у Львові відкриють виставку до 80-річчя з дня смерті Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького
30 січня, 10:20