В Одесі відкрили перший трикупольний храм УГКЦ і заснували нову парафію

23.11.2020, 17:15
Католики
В Одесі відкрили перший трикупольний храм УГКЦ і заснували нову парафію - фото 1
Владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський, 22 листопада здійснив Чин освячення престолу з покладанням антимінса та офіційно заснував ще одну парафію, відкриваючи для богослужіння новозбудований дерев’яний греко-католицький храм на честь святого Архистратига Михаїла в місті Одесі.

Про це повідомляє пресслужба Одеського екзархату УГКЦ.

Новий храм розташований на прилеглій території Південного територіального управління Військової Служби Правопорядку Збройних Сил України. Він призначений для духовних потреб військовослужбовців та їхній сімей, а також для всіх вірних, які проживають в цьому мікрорайоні м. Одеси.

В Одесі відкрили перший трикупольний храм УГКЦ і заснували нову парафію - фото 62173

Урочистості розпочалися з розрізання стрічки, яку звершили правлячий екзарх Одеський, владика Михаїл Бубній, начальник Південного територіального управління ВСП ЗСУ полковник Сергій Петрович Трачук, а також представники місцевої влади.

Владика Михаїл здійснив чин освячення престолу з покладанням антимінсу, після чого розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія. На свято прибули також священники з інших парафій Одеси, Южного та Іванівки, сестри монахині та чисельні вірні і гості.

В Одесі відкрили перший трикупольний храм УГКЦ і заснували нову парафію - фото 62171

«Сьогодні місто Одеса не тільки прикрашається ще одним золотокупольним храмом, але й отримує цю духовну будівлю, наріжним каменем якої є сам Христос, - джерело життя і воскресіння, джерело надії і всякого уздоровлення. Ця духовна криниця, тут при військовій частині Південного територіального управління Військової Служби Правопорядку, ідею якої довго плекав у своєму серці полковник Сергій Петрович, викопана, і сьогодні з неї потекла життєдайна вода, яку роздає сам Христос. Наші військовослужбовці тут найближче, тому вони матимуть можливість будь-коли торкатися Божественного Спасителя і приймати від Нього ту живу воду і життєдайну силу Божої благодаті, яка проганятиме всякий страх і зневіру в боротьбі з різними ворогами у сьогоднішні не прості часи для України» - сказав владика.

В Одесі відкрили перший трикупольний храм УГКЦ і заснували нову парафію - фото 62172

Він зачитав декрет про заснування парафії святого Архистратига Михаїла й декрет про призначення парохом о. д-ра Миколи Слободяна.

Також було вручено подячні грамоти жертводавцям, зокрема полковнику Сергію Петровичу Трачуку за сприяння та особливу підтримку у зведенні цього храму. Опісля, парох парафії о. Микола подякував усім, хто долучився до побудови храму, фінансово, своїми молитвами, порадами чи працею.

Посвячення місця під будівництво цього храму і закладення капсули відбулося ще 12 червня 2017 року правлячим екзархом Одеським владикою Михаїлом Бубнієм.

Сакральна споруда побудована в Гуцульському стилі зі смереки. Довжина храму 21 метр, ширина 8 метрів, а висота 14 метрів до хреста. Провадив будівництво о. д-р. Микола Слободян, судовий вікарій та економ Одеського екзархату. Це перший греко-католицький храм збудований у місті Одесі, як сакральна споруда з трьома куполами.

В інших парафіях, вірні греко-католики Одеси моляться поки що у пристосованих під богослужбові каплиці приміщеннях:

- на парафії Вознесіння ГНІХ, яка розташована по вул. Проспект Добровольського, 37, яку освятили 21 травня 2017 року;
- у катедральному храмі святого апостола Андрія Первозванного, по вул. Гімназичній, 22, який цього року святкуватиме свою 15-ту річницю від дня освячення;
- періодично з 2002 року відбуваються богослужіння в каплиці святого Архистратига Михаїла при «Морському Апостоляті» по вул. Ланжеронівська, 2.