Костел Святого Петра на Гаванній вулиці Одеси офіційно передали римо-католикам. 16 грудня Одеська міськрада скасувала власне рішення, за яким будівля продавалося громаді за 1 грн. Замість цього католикам повернули костел безкоштовно – відповідно до законодавства про реституцію.
Перший раз рішення про передачу католикам їх же власності муніципальні збори прийняли ще 8 квітня 2011 року, проте договір так і не був підписаний. Справа в тому, що міськрада тоді чомусь вирішила оформити повернення костелу не як акт реституції, передбаченої Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації» (в ньому йдеться про безкоштовну передачу культових споруд з державної і муніципальної власності у власність релігійних громад) , а як приватизацію нерухомості. Будівлю оцінили в 1 гривню.
Передача повинна була відбудуться, але несподівано збудилися податківці. Спочатку від католиків захотіли грошей для Пенсійного фонду і нотаріусів - 100000 гривень, а потім фіскали вимагали від міськради оплатити 869000 гривень податку на додану вартість - від оціночної вартості будівлі. Місто написало громаді, що в бюджеті таких грошей немає, тому вони самі повинні зібрати гроші.
Після рішення від 16 грудня жодних податкових зобов'язань не виникне.
Костел Святого Петра є одним із небагатьох одеських пам'яток архітектури, побудованих в стилі італійського бароко. Будівлю звели в 1912 році на гроші одеського француза Олександра Вассала. Після того, як в 1935 році радянська адміністрація закрила собор Успіння Пресвятої Діви Марії, а роком пізніше підірвала собор Святого Климента, костел на Гаванній став єдиним римо-католицьким храмом не тільки в Одесі, а й на всьому півдні України. Про це повідомляє Думська.