• Головна
  • Новини
  • Один з найкращих сучасних богословів Європи візьме участь у львівському Форумі видавців...

Один з найкращих сучасних богословів Європи візьме участь у львівському Форумі видавців

04.09.2012, 16:35
У цьогорічному Форумі видавців візьме участь отець Томаш Галік, автор книги «Терпеливість з Богом. Зустріч віри з невірою», яку Асоціація католицького богослов`я Європи назвала найкращою богословською книгою Європи 2011 року.

У цьогорічному Форумі видавців візьме участь отець Томаш Галік, автор книги «Терпеливість з Богом. Зустріч віри з невірою», яку Асоціація католицького богослов`я Європи назвала найкращою богословською книгою Європи 2011 року.

Під час зустрічі в рамках Форуму, 15 вересня, Томаш Галік презентуватиме дві свої книги, які перекладено українською мовою – «Терпеливість з Богом» (видавництво «Свічадо») та «Ніч сповідника» (Видавництво «Місіонер»).

У книзі «Терпеливість з Богом» Галік говорить, що зріла віра не пропонує нам “певності”, а вчить нас жити з таїною. Він каже, що віра, надія і любов – це три аспекти нашої терпеливості щодо Бога, три способи, як собі порадити з досвідом Божої прихованості. Вони пропонують зовсім інший шлях, ніж той, який пропонує атеїзм, релігійний фундаменталізм та “дешеве вірування”. За словами американських рецензентів, ідеться про твір… одного з найоригінальніших релігійних мислителів нашої доби, що продовжує традицію Г. К. Честертона, К. С. Люїса, Генрі Ноувена та Томаса Мертона… Книга пропонує творчий та непересічний погляд на стосунки релігії, віри та духовності щодо культури та світу, у якому живемо, і, крім того, написана мовою, що доступна багатьом людям.

У «Ночі сповідника» Томаш Галік розглядає духовні та суспільні проблеми сучасності, такі як ескалація насильства, роль ЗМІ, взаємопроникнення культур, діалог науки та віри тощо, а також дозрівання людини у кризових ситуаціях. Осереддя християнства, великодню історію про хрест та Воскресіння, автор розуміє як заклик пережити крах та «набрати другого дихання». Він говорить, що треба перейти від «примітивної віри» до «християнства другого дихання» – до відваги прийняти життя з усіма його парадоксами і таїнствами.

Зустріч із Томашем Галіком відбудеться 15 вересня о 16.00 в Дзеркальній залі Палацу Потоцьких, вул. Коперніка, 15.

Співорганізатори заходу – видавництва «Свічадо» і «Місіонер», за сприяння Генерального консульства Чехії у Львові.

 Довідка:

Томаш Галік –  професор, доктор філософії, доктор богослов’я . Здобув освіту з філософії, соціології, психології, богослов’я та релігієзнавства. 1978 року підпільно висвячений на священика. Був релігійним і культурним дисидентом. Нині він професор Карлового університету, парох Академічної парафії у Празі та президент Чеської християнської академії. Після 1989 року об’їздив усі континенти, де студіював та читав лекції, зокрема в Оксфордському та Кембриджському університетах. Папа Іван Павло ІІ призначив його радником Папської ради у справах діялогу з невіруючими. Займається також міжконфесійним діялогом, у США та Австрії нагороджений за розвиток толерантности і духовної свободи. Його книги та статті перекладені різними мовами світу.