Відповідне рішення ухвалили на засіданні 11 вересня, повідомляють в НАЗЯВО. На засіданні комітету був присутній представник Сергія Шкарлета – адвокат Олександр Радченко.
Зазначимо, що рішення комітету має рекомендаційну силу, інформує "Українська правда".
Наявність плагіату у роботах Сергія Шкарлета підтвердили також незалежні міжнародні експерти. Їм були надіслані уривки робіт, перекладені англійською мовою.
"Я переглянув усі уривки, наведені в документі, який Ви мені надіслали; я також використовував систему відповідності тексту, щоб виділити вміст, що дублюється.
У всіх випадках є очевидним, що оригінальний матеріал був використаний повторно, або слово в слово, або з незначними змінами, що не змінило значення, таким чином, має місце повторне використання ідей, представлених у джерелі…
На основі цих спостережень я роблю висновок, що надані випадки відповідають міжнародно визнаному визначенню плагіату", – зазначає чеський експерт Томаш Фольтинек.
Нагадаємо, що українські активісти та освітяни неодноразово виходили на акції протесту та вимагали відставки Сергія Шкарлета з посади очільника Міністерства освіти і науки.
Зокрема, ректорат УКУ відреагував жорсткою заявою з приводу пресбрифінгу МОН щодо модернізації системи якості освіти в Україні, на якому т.в.о. міністра Сергій Шкарлет за підтримки групи ректорів безпідставно очорнював діяльність Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).
Однією з причин вимагання відставки Шкарлета активісти називали плагіат у наукових роботах нинішнього начальника міністерства.
Науковці Юрій Бойко та Василь Садовий, які зробили аналіз статті для докторської дисертація в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, виявили, що збіги з працями інших науковців становлять 87,4%.
Раніше в Уряді обіцяли також провести розслідування щодо ймовірного плагіату в роботах Сергія Шкарлета.
Сам Шкарлет наявність плагіату у своїх роботах заперечує і в інтерв'ю "Радіо Свобода" стверджує, що будь-яка програма "покаже співпадіння, покаже певні широковживані слова. Математичні формули взагалі "б’ються" як плагіат, таблиці "б’ються", як правило, як повний плагіат".
Як РІСУ інформувала, ректорат УКУ ще 1 липня різкою заявою відреагував на призначення Сергія Шкарлета на пост в. о. Міністра освіти. Ще тоді УКУ вимагав неупередженого експертного розгляду закидів у плагіаті С. Шкарлета. УКУ поставив умову, якщо «плагіат» буде доведено – то відставка.
"Немає гіршої корупції в академічному світі, ніж крадіжка чужих думок і текстів. З неї починається інша корупція – підробка результатів наукових досліджень, змова у цитуванні один одного науковцями, хабарі для отримання вищої оцінки, списування та багато іншого", - наголосили тоді в УКУ і повідомили, що очікують на неупереджений експертний розгляд закидів у плагіаті:
"Сподіваємося, що Національне агентство забезпечення якості вищої освіти зможе це зробити професійно і в найкоротші терміни. І в разі підтвердження цих закидів нам не залишиться нічого іншого, як вимагати відставки т. в. о. Сергія Шкарлета з його посади і призначення на неї особи з бездоганною репутацією", - йшлося у тодішній заяві УКУ.