УКУ вимагає неупередженого експертного розгляду закидів у плагіаті в. о. Міністра освіти: якщо "так" - то відставка

01.07.2020, 15:02
Культура
УКУ - фото 1
УКУ
"Хибне рішення, яке неможливо замовчати", - так в УКУ відреагували на призначення одіозного Шкарлета в. о. Міністра освіти.

Попри обґрунтовані закиди освітньої громадськості на адресу Сергія Шкарлета у порушенні академічної доброчесності та відсутності чіткої публічної позиції щодо ключових питань і принципів реформи освіти в Україні, нехтуючи чіткою позицією парламентського комітету з питань науки і освіти, Кабінет Міністрів України таки призначив ректора Шкарлета т. в. о. Міністра освіти і науки України.

Ректорат УКУ піддав різкій критиці це призначення.

"Посилання Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на нараду ректорів двох десятків університетів з Президентом 2 червня не витримують критики. Ніяких попередніх консультацій з усіма присутніми на засіданні ректорами не відбувалося, як і не було ніякого голосування на самій нараді. І якщо посилання на нараду є єдиною легітимацією згаданого рішення Уряду, то нам дуже прикро, що офіс Президента вдався до маніпуляції, скликаючи на нараду в час карантину осіб з цілої України для єдиної мети – створення видимості легітимації свого бажання посадити ректора Шкарлета у крісло Міністра", - йдеться заяві УКУ.

Ректорат УКУ дивує те, що влада не зайнялася перевіркою серйозного звинувачення кандидата на посаду Міністра у плагіаті та показово нехтує побоюваннями авторитетної академічної громадськості.

В УКУ радять подивитися, як у таких випадках чинять цивілізовані краіни:

"За наявності таких поважних закидів в академічній недоброчесності, кандидат в очільники Міністерства освіти і науки, а тепер т. в. о. Міністра мав би або сам звернутися до компетентних органів для проведення незалежної і прозорої перевірки, або, у разі переконаності у своїй правоті, звернутися до суду з вимогою спростувати ці звинувачення... Йдеться про свідоме порушення професійної етики, яка лежить в основі життєздатності і продуктивності освітньо-наукової спільноти, без якої капітал і культура довіри як головної ознаки автентичності академічного світу буде зруйновано. Немає гіршої корупції в академічному світі, ніж крадіжка чужих думок і текстів. З неї починається інша корупція – підробка результатів наукових досліджень, змова у цитуванні один одного науковцями, хабарі для отримання вищої оцінки, списування та багато іншого".

В УКУ очікують на неупереджений експертний розгляд закидів у плагіаті:

"Сподіваємося, що Національне агентство забезпечення якості вищої освіти зможе це зробити професійно і в найкоротші терміни. І в разі підтвердження цих закидів нам не залишиться нічого іншого, як вимагати відставки т. в. о. Сергія Шкарлета з його посади і призначення на неї особи з бездоганною репутацією".

Також УКУ чекає публічної позиції новопризначеного т. в. о. Міністра щодо готовності продовжувати курс реформ, започаткованих трьома попередніми очільниками Міністерства після Революції Гідності, а також щодо конкретних кроків Міністерства у цьому напрямку.