Оголошено дату та місце хіротонії першого єпископа новоутвореної Ольштинсько-Гданської єпархії УГКЦ

Оголошено дату та місце хіротонії першого єпископа новоутвореної Ольштинсько-Гданської єпархії УГКЦ - фото 1
Архиєрейська хіротонія першого правлячого єпископа новоутвореної Ольштинсько-Гданської єпархії УГКЦ у Польщі відбудеться 23 січня 2021 року.

Початок Архиєрейської Літургії з Чином архиєрейської хіротонії о. д-ра Аркадія Трохановського і Чином його інтронізації о 10:00. Урочистості відбудуться в катедральному соборі Покрову Пресвятої Богородиці в Ольштині.

Про це повідомив владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський, апостольський адміністратор Ольштинсько-Гданської єпархії.

У коментарі для Департаменту інформації УГКЦ о. Аркадій розповів, що головним його святителем буде Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, а співсвятителями – владика Євген Попович і владика Володимир Ющак.

Чин архиєрейського найменування відбудеться напередодні, 22 січня 2021 року, о 17.00.

Як РІСУ інформувала, 25 листопада 2020 року Папа Франциск поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і проголосив про створення нової Ольштинсько-Гданської єпархії УГКЦ у Польщі. Єпископським осідком єпархії є м. Ольштин, а катедральним собором – храм Покрову Пресвятої Богородиці.

Біографічна довідка

Отець Аркадій Трохановський народився 6 січня 1973 року у Шпротаві.

У 1994–2000 роках навчався в духовній семінарії. Був висвячений на священника 29 липня 2000 року у Вроцлаві владикою Володимиром Ющаком, єпископом Вроцлавсько-Гданським.

У 2000–2001 роках він був вікарієм у Вроцлаві, Шроді Шльонській, Олаві та Олесниці.

Вищі богословські студії здобував на Папському богословському факультеті у Вроцлаві, а в 2012 році став доктором богослов'я з екуменізму на Богословському факультеті Університету Адама Міцкевича в Познані.

У 2001 році він став парафіяльним священником у Валчі.

У 2001–2016 роках він також був парохом парафії у Щецинеку.

У 2006 році став членом Душпастирської ради, а у 2010 році – протопресвітером (деканом) Кошалінського деканату.