Оголошено XXI Всеукраїнський конкурс знавців Корану

“Українська асоціація з вивчення Корану” за підтримки ДУМУ «Умма» та ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» проводить  14–15 листопада 2020 року XXI Всеукраїнський конкурс знавців Корану.

Місцем проведення обрано Ісламський культурний центр Києва, вул. Дегтярівська, 25а. Початок о 10:00. Реєстрація та підтвердження участи — від 09:00 14 листопада 2020 року.

До участи в конкурсі запрошують громадян України (без обмежень статі й віку) та іноземців, що легально перебувають Україні.

Претенденти на звання найкращого читця 14–15 листопада змагатимуться в читанні Священного Корану напам’ять. Передбачено п’ять рівнів складности: декламація всього Корану, 15, 10, 5 і 2 джузи (джуз - одна двадцята частина Корану).

Журі, у складі якого визнані хафізи, оцінюватиме знання тексту, відповідність декламації правилами таджвіду, розуміння значення аятів і готовність навчати Корану інших.

Як повідомили РІСУ в Духовному управлінні мусульман України «Умма», проводячи такі конкурси, українські мусульмани виявляють вірність традиції заучування й читання Корану, що існує понад чотирнадцять століть від часів пророка Мухаммада. Саме завдяки їй удалося зберегти ісламську спадщину й донести священний текст до наших часів без спотворень і змін. За будь-яких умов, навіть за відсутности паперових, електронних чи будь-яких інших носіїв інформації, поки житиме хоч один хафіз, хоронитель Корану, що знає його напам'ять Корану, звучатиме слово Послання.

За традицією, десятки й сотні мусульман в Україні щороку беруть участь у місцевих, міських, обласних і всеукраїнських конкурсах читців Корану. Серед конкурсантів — чоловіки, жінки, підлітки й навіть діти. Наприклад, 2019 року найменшій учасниці всеукраїнського конкурсу було 6 років.

Найкращі знавці отримують грошові призи, а кожен учасник незалежно від результату — відповідний сертифікат і пам'ятний подарунок.

Членами журі є відомі не тільки в Україні, а й у цілому мусульманському світі хафізи.

Зареєструватися для участи можна на сторінці події в соцмережі «Фейсбук».

Номер для довідок: (063) 5619412