Оговтуйтеся від московського дурману! Синод ПЦУ закликав священнослужителів УПЦ МП до єдності

Оговтуйтеся від московського дурману! Синод ПЦУ закликав священнослужителів УПЦ МП до єдності - фото 1
Синод ПЦУ закликав священнослужителів УПЦ МП до єдності, до спільного творення єдиної автокефальної Помісної Церкви, як це визначено канонами і Томосом про автокефалію.

Про йдеться у зверненні Синоду ПЦУ, який відреагуав на заяву священнослужителів Моспатріархату, що війну росіяни розпочали через Томос, Порошенка та ПЦУ.

"Як і багато з вас, ми з сумом і розчаруванням довідалися про рішення та заяви, які від імені Митрополії Московського Патріархату в Україні були оприлюднені минулого тижня", - зазначають в ПЦУ.

Священний Синод ПЦУ закликає очільників МП в Україні оговтатися від московського дурману і летаргічного розслаблення, побачити реальне життя Церкви і суспільства, їхні потреби та прагнення.

"Від імені Православної Церкви України ми знову і знову закликаємо вас до єдності, до спільного творення єдиної автокефальної Помісної Церкви, як це визначено канонами і Томосом про автокефалію. Тридцять років Москва обманювала вас, обіцяючи відгукнутися на соборно засвідчене прагнення Православної Церкви в Україні мати автокефальний, адміністративно незалежний устрій. Де є рішення, обіцяні у Москві ще 1992 року? Як виконані обіцянки боротися за автокефалію, які 30 років тому єрархи письмово складали в Києві та в Харкові? Замість конкретних кроків та рішень вам знову пропонують «міркувати і обговорювати» – в надії, що ваше керівництво зможе залишити все так, як було в минулому", - йдеться в документі.

В ПЦУ запевняють, що громади, які долучаються до Української Церкви, зберігають свої традиції, можуть вільно обирати мову звершення Богослужіння.

"Настоятелі та клірики, які підтримують рішення своїх громад – залишатимуться на своїх посадах. Те саме стосується й єрархів МП в Україні, коли вони бажатимуть виконати канонічний обов’язок та послідувати визначеному в Томосі про автокефалію церковному порядку", - ноголошують єрархи ПЦУ.